Antispama organizācija Spamhaus iekļāva Latviju “melnajā sarakstā”

Antispama organizācija Spamhaus iekļāva lielāko Latvijas IP-adrešu daļu savos melnajos sarakstos. Sākot ar nelielu provaideri Microlines, Spamhaus nebija apmierināts, kamēr melnajā sarakstā nenokļuva lielākais valsts provaideris Latnet Serviss un vietējais augšējā līmeņa domēnu reģistrators NIC.LV un valsts organizāciju virkne.

Spamhaus darbinieki atzīmēja Latvijas spam-trafika un DDOS uzbrukumu pieaugumu no Latvijas teritorijas. Zināmā trafika daļa nāca no Microlines interneta provaidera. Spama cīnītāji palūdza Microlines atslēgt noteiktus serverus, bet atbildes nebija un provaidera IP-adreses nokļuva Spamhaus melnajos sarakstos.

[img]http://datuve/images/upload/20100817105641.jpg[/img]

Jo Microlines trafiks notika caur lielāku provaideri Latnet Serviss, Spamhaus mēģināja sazināties ar to. Tomēr arī šī uzruna palika bez atbildes. Tad Spamhaus nobloķēja visu adrešu diapazonu, kas, pēc viņu domām, piederēja dotajam provaiderim.

Tāpēc ka Spamhaus melnos sarakstus izmanto daudzi Interneta provaideri pašu klientu aizsardzībai no spama, tūkstošiem Latvijas lietotāju palika bez sakariem. Pēc akreditētā reģistratora NIC.LV apliecinājumiem, tie bija “zinātniskie darbinieki, valsts un pašvaldības iestādes, nekomerciālās organizācijas, kompānijas un privātpersonas”, ziņo The Register.

Tomēr, IP-adreses tika atbloķētas dažu stundu laikā, bet aktīva “laipnību apmaiņa” starp Spamhaus un Latvijas institūcijām turpinās. Piemēram, uz Latnet Serviss ziņojumu “mūs nevar bloķēt, jo mēs esam lielākais provaideris valstī”, Spamhaus lakoniski atbildēja: “ОК. Bet Latvija ir viena no vismazākajām pasaules valstīm”.

Pēc The Register esošām ziņām, pašlaik adreses, kuras pieder Latnet Serviss, paliek melnajā sarakstā.

Kā avots izmantota The Register (www.theregister.co.uk).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us