Android telefoniem tagad ir pieejams Opera Mini 5 pārlūks

Opera ziņo, ka tā veidotais interneta pārlūks Opera Mini 5 ir tagad pieejams telefoniem ar Google Android operētājsistēmu. Pagaidām gan ir pieejama tikai beta versija. Šis populārais pārlūks ir slavens ar to, ka tas kompresē līdz pat 90% no mājas lapu satura un tādējādi tās ielādējas daudz ātrāk. Tādēļ šis kļūst par pirmo nopietno Google Android oficiālā pārlūka konkurentu. Opera Mini 5 Android var atrast un lejupielādēt Android Market.

Opera pārlūku izmanto vairāk kā 50 miljoni lietotāju visā pasaulē, nesen tas tika piemērots Windows Mobile un BlackBerry telefoniem un tagad šis pārlūks iesoļo arī Android pasaulē.

“Android lietotajiem nevajadzētu samierināties ar kompromisiem, kad runa ir par interneta lietošanu savos telefonos. Opera Mini piedāvās tās lietotājiem ātru un izmaksas samazinošu pieeju to iemīļotajām interneta vietnēm,” presei atklāja Opera produktu nodaļas viceprezidents Dag Olav Norem.

Opera interneta pārlūks saspiež datus uz Opera serveriem un tad nosūta mazākas failu versijas uz lietotāju telefoniem. Tas nozīmē mazāku noslodzi un atraku lapas ielādēšanos, ka arī tiem interneta lietotājiem, kam jāmaksā par datu apjomu, izmaksas veidojas mazākas.

Android ir atvērtā tipa (open-source) operētājsistēma, kas nozīmē, ka Google atļauj citiem programmatūru veidotajiem piemērot savas aplikācijas, lai tās darbotos uz šīs operētājsistēmas un brīvi tas izplatīt.

Google pārstāvis, runājot par Android, reiz teica, ka “lielākas izvēles iespējas lietotajiem nozīmē arī lielākas attīstības iespējas visā industrijā”.

Opera gan ir arī izveidojis savu pārlūka versiju, kas darbotos uz iPhone, bet Apple citādā politika vismaz pārredzamā nākotnē nepieļaus nekādu citu uzņēmumu veidotos pārlūkus savos telefonos.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us