Android popularitātes ziņā apsteidz Windows Mobile

Pasaules viedtālruņu tirgus mainās, un tas notiek ļoti strauji – uzņēmumi, kam agrāk veicās ļoti labi, tagad sūdzas par ienākumiem un zaudē tirgus daļu. Šādu uzņēmumu skaitā ir arī Microsoft un Palm (kuru, starp citu, nesen iegādājās HP). Savukārt Microsoft var tikai noraudzīties, kā viedtālruņu ražotāji migrē no Windows Mobile uz atvērtā koda operētājsistēmu Android.

Android viedtālruņu skaits šī gada pirmajā ceturksnī Amerikas Savienotajās Valstīs pārdošanas apjomu ziņā apsteidza Apple veidoto iPhone, pēc [i]Reuters[/i] sniegtās informācijas var spriest, ka situācija ir līdzīga visā pasaulē. [i]Gartner[/i] ziņo, ka šī gada pirmajā ceturksnī Android bija ceturtā populārākā viedtālruņu operētājsistēma pasaulē – pārspējot Microsoft veidoto Windows Mobile un minot uz papēžiem Apple iPhone OS.

[i]Gartner[/i] arī piedāvā ieskatu populārāko tālruņu ražotāju sarakstā – pirmajā vietā ir Nokia ar 35% globālā mobilo tālruņu tirgus, kam seko Samsung ar 20,6%, LG ar 8,6%, RIM ar 3,4% un Apple ar 2,7%. Populārākā viedtālruņu operētājsistēma ir Symbian ar 44,3%, otrajā vietā – Blackberry OS ar 19,4%, tam seko iPhone ar 15,4%, Android ar 9,6% un Windows Mobile ar 6,8% viedtālruņu OS tirgus.

[img]http://datuve/images/upload/20100419080245.jpg[/img]
Tirgus izpētes uzņēmuma [i]Gartner[/i] vice prezidente skaidro: „2010.gada pirmajā ceturksnī viedtālruņu pārdošanas apjomu pieaugums salīdzinājumā ar 2009.gada pirmo ceturksni bija lielākais kopš 2006.gada. Šajā ceturksnī RIM ieņēma vietu pasaulē populārāko mobilo ierīču ražotāju pieciniekā, savukārt Apple palielināja savu tirgus daļu par 1,2 procentiem. Arī Android operētājsistēmai šis bija lielisks ceturksnis, it īpaši Ziemeļamerikā, kur Android ierīču skaits salīdzinot ar 2009.gada pirmo ceturksni bija audzis par 707%.”

[url=http://www.dailytech.com/Android+Outpaces+Windows+Mobile+Globally+Nips+at+iPhones+Heels/article18421.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us