Analītiķi vērš uzmanību uz AMD iespējamo lejupslīdes turpinājumu

Vairāki analītiķi, pēc pirmajām apkopotajām ziņām, vēsta, ka Intel aizvien vairāk turpina „audzēt” savu pārsvaru procesoru tirgū – šāda tendence novērojama gan galddatoru, gan serveru procesoru vidū.

Kā uzskata eksperti, viens no galvenajiem iemesliem AMD vājumam tirgū, ir teju pilnībā neesošs augstākās klases procesoru klāsts. J.P. Morgan kompānijas analītiķis Kristofers Danelijs (Christopher Danely) pirms neilga laika ziņoja, ka AMD zaudē lielāku procesoru tirgus daļu nekā bija domāts, un tas galvenokārt esot saistāms ar augstākā līmeņa serveru procesoru nepieejamību. Līdzīgās domās ir arī Uče Orji (Uche Orji), kas apgalvo, ka AMD vislielāko tirgus daļu zaudē tieši galddatoru un serveru tirgū.

Pagājušajā ceturksnī Intel kontrolēja 76,7% no visa tirgus, kas ir par 0,4% vairāk nekā pirms gada; tajā pat laikā AMD savos grožos turējis vien 23,1% – par 0,4% mazāk. Lai arī šādi rādītāji ir krietni līdzīgi tiem, kas bija pirms teju gada, eksperti nekavējas atzīt, ka Intel radītie produkti ir pāris galvas tiesas pārāki, kā rezultātā AMD varētu sākt „liekties”.

J.P.Morgan pārstāvis arī piemetina, ka ar šā brīža AMD procesoru klāstu nav iespējams veiksmīgi konkurēt – šādiem produktiem nevar uzstādīt augstākas cenas, tādējādi arī ienākumi nav tik lieli: „Mēs ticam, ka AMD būs grūtības ar naudas iegūšanu, ja vien viņi dramatiski nemainīs savu taktiku.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us