Analītiķi paredz, ka datoru ražotāji pievērsīsies viedtālruņu tirgum

Lai kompensētu kritumu datoru pārdošanas apjomos, datoru ražotāji met acis uz strauji augošo viedtālruņu tirgu. Balstoties uz tirgus izpētes uzņēmuma Gartner sniegto informāciju, viedtālruņu pārdošanas apjomi visā pasaulē šogad palielināsies par iespaidīgiem 29%, sasniedzot 180 miljonus pārdoto vienību un tādā veidā pārdoto vienību skaita ziņā apsteidzot klēpjdatorus.

Viedtālruņi pašlaik sastāda 14% no kopējiem tālruņu pārdošanas apjomiem, taču Gartner paredz, ka 2012.gadā šī daļa būs palielinājusies līdz 37 procentiem. Ienākumi no pārdotajiem viedtālruņiem 2012.gadā pārsniegs mobilo tālruņu nesto peļņu, sasniedzot 191 miljonu ASV dolāru. Gartner uzskata, ka gada beigās visiem lielākajiem datoru ražotājiem būs kāda veida viedtālruņu piedāvājums. Taču bez problēmām viņiem neiztikt.

„Ražotājiem vajadzētu saprast – lai gan tehnoloģiju saplūšana sniedz iespēju ieiet viedtālruņu tirgū, biznesa modeļi, ieiešana tirgū un preču pozicionēšana krietni atšķiras no PC tirgus,” skaidro Gartner analītiķe Roberta Koca ([i]Roberta Cozza[/i]). „Datoru ražotājiem būs grūti izmantot esošos piegādātāju kanālus, lai paplašinātu savu esamību viedtālruņu tirgū. Viedtālruņu un klēpjdatoru tirgos valda citi likumi, kad runa ir par veiksmīgu mārketingu un preču pārdošanu.”

[url=http://www.tgdaily.com/content/view/44451/135/]TG Daily[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us