AMD varētu sadalīties divās neatkarīgās kompānijās

Vēl tikai pirms diviem gadiem AMD pārņēma grafisko karšu ražotāju ATI, tādējādi uzstādot izmaksu rekordu IT industrijas darījumos. Nu vairāki interneta portāli vēsta, ka procesoru gigants, zem kura darbojas arī videokaršu izstrādātāji, varētu sadalīties divās kompānijās.

Kamēr viena nodarbotos ar tā saukto „contract chip” ražošanu, otra teorētiski iespējamā kompānijas daļa varētu darboties mikroshēmojumu, centrālo un grafisko procesoru izstrādes jomā, kas arī līdz šim ir bijusi AMD pamatnodarbošanās. Šāda iespējamā sadalīšanās varētu palielināt efektivitāti visām kompānijas nozarēm, kas pēdējā laikā ir samērā „ierūsējušas”. Lai arī šādas ziņas nav apstiprinātas, paši AMD atzinuši, ka kompānijai nepieciešama restrukturizācija un pie šī jautājuma tiek strādāts.

[img]/images/upload/AMD_HQ.jpg[/img]
Eksperti atzīst, ka divu neatkarīgu kompāniju izveide varētu uzlabot AMD situāciju, kas pēc Nvidia domām pēdējā laikā ir īpaši slikta (vismaz grafisko karšu lauciņā): „AMD pēdējos divus gadus, līdz ar AMD-ATI apvienošanos, ir piedzīvojis vienīgi kritumus, jo kompānija nav spējusi izveidot konkurētspējīgu grafisko arhitektūru. Viņi ir pārcēluši daudzus grafisko čipu izstrādātājus uz Fusion projektu. AMD ir kaut kas jādara, lai izdzīvotu, bet uzskatu, ka viņiem nav tik daudz nauda, lai pievērstos vairākām lietām,” atzinis Deivids Kērks (David Kirk), galvenais Nvidia zinātnieks.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us