AMD un Intel sacensība četrkodolu procesoru izstrādē

Intel šī gada novembrī sola izlaist pirmos četrkodolu procesorus, tādejādi cerot atspēlēties konkurentam AMD. Četrkodolu Intel procesoru sērija Core 2 Quad, kura tiks apgādāta ar Core 2 Extreme Quad-Core čipiem veiktspēja būs par 70 % lielāka kā pašreizējiem Core 2 Extreme procesoriem. Bez tam Intel sola četrkodolu Xeon 5300 procesoru serveriem jau šī gada nogalē un nākamā gada pirmajā kvartālā mazresursu 50-vatu versiju.

Četrkodolu procesoru galvenā priekšrocība ir resursu rezerve un, jo vairāk kodolu ir procesorā, jo vairāk jaudas ir tavā rīcībā. Integrējot vairākus kodolus vienā procesorā tiek dalīti resursi, kešatmiņa un ir zemāks enerģijas patēriņš.

Intel pārstāvji šai sakarā runā par lieliem tuvākās nākotnes plāniem. Pēc pāris gadiem varētu tikt piedāvāti procesori ar pāris dučiem kodolu un pēc desmit gadiem varētu būt pieejami procesori ar pāris simtiem kodolu. Iespējams, ka sacītais izklausās kā pārdroša nākotnes vīzija, bet raugoties uz pašreizējo progresu, tas varētu būt iespējams pat ātrāk. Konkrēts solījums – 80 kodolu procesors 2010. gadā, tātad jau pēc nepilniem četriem gadiem. Šadu informāciju var izlasīt
[url=http://www.sci-tech-today.com]www.sci-tech-today.com [/url] 27. septembra rakstā [url=http://www.sci-tech-today.com/story.xhtml?story_id=13000DBJI1TY]Intel Eyes 80-Core CPU for Year 2010[/url]. Gartner pētniecības grupas direktors Marks Margevicius droši apgalvo „Mēs esam jau tagad daudzkodolu pasaulē un neviens vairs neskatās atpakaļ”. Vienkodolu un divkodolu procesori jau drīz vien varētu kļūt par vēsturi. Šādu Intel steigu iespējams ir izraisījis AMD plāni izlaist nākamās paaudzes četrkodolu Opteron čipu, nodēvētu par Rev F, kurš tiks izmatots AMD četrkodolu procesoros 2007. gada sākumā.

AMD jau ir demonstrējusi darbībā “4-by-4” četrkodolu platformu izvēloties par mērķauditoriju nopietnus geimerus. Šī sistēma, kā AMD apgalvo ir pietiekoši spēcīga, lai vienlaicīgi spēlētu spēles, ierakstītu video un konvertētu MP3, tai pašā laikā saglabājot normālu datora veiktspēju.

Arvien turpinās un pat saasinās milžu cīņās. Intel nevēlās atpalikt no AMD un kā IDC analītiķis Vernons Turners apgalvo „Cīņā par patērētājiem Intel mērķē uz AMD nākamās paaudzes Opteron serveru čipiem”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us