AMD turpina apbēdināt ar zaudējumiem; kompānijas vadītājs pamet amatu

Intel nedēļas sākumā paziņoja par peļņas pieaugumu 25% apmērā salīdzinājumā ar gada pirmo ceturksni. Šodien publiskotie Advanced Micro Devices finanšu dati liecina par joprojām nerimstošajām problēmām. Tā pat šodien par atkāpšanos paziņojis kompānijas priekšsēdētājs Hektors Ruizs (Hector Ruiz).

Kārtējo ceturksni pēc kārtas (ja precīzi, tad septīto) AMD piedzīvo zaudējumus, kas šoreiz bijuši lielāki nekā plānots, tādējādi sašutumu pauduši arī investori. Neveiksmes, kas sākās pēc videokaršu ražotāja ATI pārpirkšanas, vēl šodien atstāj pēdas – 2008. gada otrā ceturkšņa zaudējumi bija 1,2 miljardi ASV dolāru (liela daļa – 900 miljoni – gan „norakstāmi” uz ATI neveiksmēm). Ņemot vērā, ka pirms gada zaudējumi sastādīja 600 miljonus un pirms 3 mēnešiem – 358 miljonus –, tas vērtējams kā negaidīti negatīvs ceturkšņa apkopojums. Pēdējo teju 2 gadu laikā kompānijas kopējie zaudējumi bijuši apmēram 5,5 miljardi ASV dolāru.

[img]/images/upload/amd_CEO_2008.jpg[/img]

Pa kreisi – H.Ruizs; pa labi – D.Meijers

Līdz ar šo ziņu apstiprinājušās arī ilgi virmojušās baumas par AMD vadītāja H.Ruiza aiziešanu no amata. Grimstošā kuģa pametēju aizvietos Dirks Meijers (Dirk Meyer) – kompānijas ilggadējais inženieris un procesoru izstrādātājs, kas patentējis vairākus AMD svarīgus produktus un vadījis AMD triumfa arhitektūras AMD64 izstrādi. Aiziešana grūtā brīdī jau kļuvusi par AMD tradīciju – kad Hektors Ruizs pārņēma AMD, viņa priekšgājējs Džerijs Sanderss (Jerry Sanders) kompānijas ekonomiku bija novājinājis un uzņēmums trīs ceturkšņus pēc kārtas bija paziņojis par zaudējumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us