AMD sola “satriecošu mikroprocesoru uzbrukumu”

Kā zināms, tad atšķirībā no personālo datoru operētājsistēmu tirgus, kurš atrodas gandrīz nedalītā Microsoft monopola pārziņā, to pašu personālo datoru procesoru tirgus sektorā valda daudz veselīgāka konkurences atmosfēra.

Tā Intel vakar ir [url=http://www.intel.com/pressroom/archive/releases/20061114comp.htm]oficiāli paziņojusi[/url] par četrkodolu ēras uzsākšanu ar serveru procesoru sēriju Xeon 5300 (Clovertown) un darbastaciju Core 2 Extreme QX6700 (Kentsfield). Tikmēr nupat notikušajā konferencē International Conference on Computer-Aided Design (ICCAD) firmas AMD tehniskais direktors Fils Hesters klausītājiem ieteicis gatavoties “satriecošu mikroprocesoru uzbrukuma” otrajai kārtai. Procesori, kuros grafiskais un centrālais procesors būs apvienoti kopīgā kodolā, ļaušot galda datorus padarīt tikpat ražīgus, kādi līdz šim bijuši superdatori.

AMD kompānijas tehniskā vadītāja paziņojums par “satriecošu mikroprocesoru uzbrukumu” nāk īsu laiku pēc tam, kad [url=http://ir.ati.com/phoenix.zhtml?c=105421&p=irol-newsArticle&ID=921365&highlight=]tika izziņota[/url] informācija par platformas AMD Fusion izstrādi; šajā platformā grafiskā un centrālā procesora funkcijas paredzēts realizēt vienotas mikroshēmas ietvaros. AMD plānus par reāliem ļauj uzskatīt nesen notikusī kompānijas ATI pievienošana.

Pēc Hestera domām, “satriecošu mikroprocesoru uzbrukuma” pirmā kārta esot piedzīvota 90. gadu sākumā, un tās rezultātā strauji pieaudzis procesoru darbības ražīgums. Mūsdienu grafisko procesoru ražīgums (protams, tikai ar grafiku saistītu uzdevumu izpildē) ir apmēram 150-250 [url=http://en.wikipedia.org/wiki/FLOPS]GFLOPS[/url] (miljardi operāciju ar peldošo komatu vienā sekundē), kas ir apmēram 50 reižu vairāk nekā centrālajiem procesoriem.

Pēc AMD ieceres, saglabājot universālu centrālo procesoru, nepieciešams tam dot palīgos grafisko kodolu ar augstu ražīgumu, kuram varētu uzdot intensīvas skaitļošanas veikšanu. AMD lēš, ka ATI grafiskā procesora izmantošana ļaus mēneša laikā paveikt darbu, kāds parastam galda datora procesoram būtu pa spēkam trīs gados.

[img]/images/upload/amdfusion.jpg[/img]

Hesters ir norādījis, ka procesora kodolu skaita palielināšana vairs nedod vajadzīgo efektu ražīguma pieauguma jomā. Tagad ir pienācis laiks veidot arhitektūru, “silīcija līmenī” apvienojot grafiskā un centrālā procesora kodolus. Tieši tas tiek darīts projekta Fusion ietvaros, un šo projektu Hesters nosauca par visnozīmīgāko soli x86 arhitektūras attīstībā kopš 1999. gadā uzsāktās [url=http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/DownloadableAssets/MPF_Hammer_Presentation.PDF]kodola Hammer[/url] izstrādāšanas.

Avoti: [url=http://www.eetimes.com/news/design/showArticle.jhtml;jsessionid=MKFIPBAYAZM3MQSNDLRCKHSCJUNN2JVN?articleID=193600100]EETimes[/url], [url=http://www.clubic.com/actualite-36811-fusion-amd-ati-bientot-un-cpu-gpu-tout-en-un.html]clubic.com[/url], [url=http://www.intel.com/]Intel[/url], [url=http://www.amd.com]AMD[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us