AMD prezentējis informāciju par grafiskā un centrālā procesora apvienojumu Swift

Grafisko un centrālo procesoru ražotājs Advanced Micro Devices izziņojis pirmo informāciju par gaidāmo Shrike (segvārds) platformu un Swift procesoriem (arī kodētais nosaukums). Šie produkti būs īpaši ar to, ka tajos būs integrēts gan centrālais, gan grafiskais procesors, tādējādi samazinot elektrības patēriņu un izdalīto siltumu, vienlaikus saglabājot augstu veiktspēju, kas īpaši svarīgi ir pēdējā laikā populārajiem ultramobilajiem klēpjdatoriem (Asus Eee PC, MSI Wind u.c.).

AMD izstrādātā Shrike platforma balstīsies uz Swift procesoru. Šajā procesorā būs atrodami ne tikai divi X86 kodoli, bet arī divu kanālu DDR3 atmiņas kontrolieris, ATI Radeon HD klases videokartes procesors ar DirectX 10.1 atbalstu un PCI Express kontrolieris. Saskaņā ar GottaBeMobile rīcībā esošo informāciju, konkrētais čips atbalstīs arī dažāda veida izejas – jauno un popularitāti tikai gūstošo DisplayPort, kā arī jau zināmos HDMI un DVI. Interesanti, ka būs iespējams izmantots arī ārējos grafiskos procesorus – nebūs jāaprobežojas ar CPU+GPU ierīcē ievietoto.

[img]/images/upload/amd_shrike_slide.jpg[/img]
Procesoru ražotājs cer, ka viņu pirmā procesoru apvienība piedāvās apmēram 20% ātrāku CPU veiktspēju un 35% ātrāku GPU veikumu, salīdzinājumā ar šobrīd pieejamajiem klēpjdatoriem, kas bāzēti uz Puma platformas. Kā jau minēts, AMD šo produktu veido, lai ielauztos ultramobilo produktu tirgū, kur no svara katrs iztērētais vats un katrs liekais čips (līdz šim šobrīd populārajā lauciņā AMD produktus gandrīz nav iespējams atrast). Kompānija lēš, ka ar Shrike būs iespējams sasniegt akumulatora darbības laiku līdz pat sešām stundām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us