AMD prezentē Puma mobilo platformu

Pēdējā reize, kad AMD tehnoloģiju ziņā bija priekšā sīvākajam un vienīgajam nopietnajam konkurentam Intel, bija apmēram divus gadus atpakaļ, vēl pirms Core arhitektūras debijas. Nu pienācis brīdis, kad vismaz uz laiciņu AMD varēs izrauties priekšā, jo kompānija „tautās laidusi” jauno mobilo ierīču platformu Puma, kas bāzēta uz vieniem no jaudīgākajiem mobilajiem procesoriem AMD Turion X2 Ultra.

AMD cer, ka tieši Puma būs tā platforma, kas ļaus savā ziņā atdzimt kompānijai. Tādu viedokli pārstāvji pauduši, jo tieši mobilo produktu pārdošanas apjomi pēdējos gados strauji pieauguši un mobilās tehnoloģijas ir kļuvušas par industrijas dzinējspēku.

Līdzīgi kā Centrino 2, arī Puma ir salāgotu ierīču kopums, kas vienlaikus piedāvā gan apbrīnojami ilgu klēpjdatora darbības laiku, gan pieklājīgu veiktspēju. Puma platformā galvenais stūrakmens ir Turion X2 Ultra procesors – tas ir aprīkots ar diviem kodoliem un vairākām mobilo procesoru tehnoloģijām, kas ļauj taupīt enerģiju, tajā pat laikā piedāvāt jaudu. Šobrīd kompānija tirgū laidusi trīs Turion X2 Ultra procesorus – ar 2, 2,2 un 2,4 GHz takts frekvenci.

[img]/images/upload/puma1.jpg[/img]
Tandēmā ar procesoru darbojas arī jaunās AMD ATI Radeon HD 3000 sērijas grafiskās kartes, kas, pēc AMD vārdiem, piedāvā līdz pat trim reizēm ātrāku 3D grafikas veiktspēju salīdzinājumā ar līdzīgiem produktiem. Kā trešais svarīgais spēlētājs enerģijas taupīšanā klēpjdatoram ir bezvadu tīkls – to AMD aizņēmušies no vairākiem ražotājiem (Atheros, Broadcom, Marvell u.c.).

Jau šobrīd no vairākiem ražotājiem, piemēram, Acer, Asus, HP u.c., ir pieejami klēpjdatori ar nupat kā Computex 2008 izstādē izziņoto platformu, taču joprojām paliek atklāts jautājums – vai AMD spēs noturēt tirgus pozīcijas arī pēc Intel Centrino 2 debijas?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us