AMD prezentē pasaulē pirmos trīskodolu procesorus

Kompānija pagaidām tirgū laidīs tikai divus X3 procesorus – 2,1 GHz X3 8400 un 2,3 GHz X3 8600. Abi šie produkti bāzēti uz Phenom jaunākās AMD mikroarhitektūras, tāpēc tie aprīkoti ar 1,5 MB otrā līmeņa kešatmiņu (512 KB katram kodolam) un 2 MB trešā līmeņa kešatmiņu (nav izdalīta katram kodolam).

„AMD saprot, ka šodienas datorprogrammas vislabāk paātrināt ar vairākkodolu produktiem – gan četru, gan trīs, gan divu kodolu procesoriem. Tas ir iemesls kādēļ mēs piedāvāsim plašu klāstu ar vairākkodolu procesoriem,” paskaidrojis Bobs Brēvers (Bob Brewer), AMD stratēģiskā mārketinga viceprezidents.

[img]/images/upload/x4x3_lineup.jpg[/img]
Loģiski spriežot, četros stūros ielikt trīs četrstūrainus procesora kodolus ir visai neracionāli. To apstiprina arī AMD, jo Phenom X3 pamatā ir četrkodolu procesors, taču tam jau rūpnīcā atslēgts viens no kodoliem. Šāds solis ļauj veiksmīgi atbrīvoties no procesoriem, kas savu dzīvi iesāka kā četrkodolu produkti ar defektīvu kodolu – diemžēl šī iemesla dēļ nebūs iespējams kaut kādā veidā apiet aizsardzību un par lētu naudu tikt pie četriem kodoliem.

Kā sola Advanced Micro Devices pārstāvji, X3 Phenom procesori būs salīdzinošs lētā gala produkts ar pietiekami augstu veiktspēju pat priekš jaunākajām spēlēm. X3 8400 visticamāk būs pieejams par 150 ASV dolāriem, savukārt X3 8600 – par 175 dolāriem. Precīza procesoru cena gan vēl nav zināma, jo šos produktus iesākumā piedāvās tikai lielajiem ražotājiem (HP, Dell, Asus u.c.).

Attēla avots: TG Daily

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us