AMD prezentē jaunus Phenom procesorus, eksperti bažījas par smagu prettriecienu

AMD prezentējuši četrus jaunus Phenom procesorus, kas pārstāv biznesa klasi – klasi, kuras pamatideja (mikroshēmojumus, RAM tipu u.c. parametrus) nemainīs vismaz tuvāko divu gadu garumā. Taču, līdz ar Intel izstrādātāju foruma tuvošanos, rodas papildus bažas vai AMD spēs turēt līdzi Intel piedāvātajām tehnoloģijām un veiksmīgi konkurēt tirgū.

Četri jauniem procesori paplašina kompānijas B sērijas produktu klāstu – šie modeļi ir 2,4 GHz (95W) Phenom X4 9750B, Phenom X3 8750B (2,4 GHz, 95W), Athlon X2 5600B (2,9 GHz, 65W), kā arī 2,5 GHz Athlon X2 4850B (45W). Minētie Phenom procesori ir no B3 sērijas un to marķējums – xx50 – norāda, ka šiem produktiem atrisināta TLB kļūda. Lai arī AMD izziņojis provizorisko cenu, tā, kā norāda eksperti, beigu beigās būs apmēra 10 līdz 20% augstāka nekā līdzīgu parametru procesori no parastās (ne biznesa) klases.

[img]/images/upload/amd_biz_class.jpg[/img]
Taču… Tepat aiz stūra ir Intel Developer Forum, kurā tiks prezentēta milzumdaudz informācija par gaidāmajiem Core i7, kā arī nākotnē plānotajiem 32 un 22 nanometru procesoriem,kas solās būt ļoti spējīgi. Vairāki analītiķi jau izsaka bažas par to, vai AMD spēs izturēt vēl vienu Intel triecienu, līdzīgu tam, kāds tika radīts ar Core 2 Duo ienākšanu tirgū. Kā skaidro AMD, procesors viens pats vairs nav interesants, tādēļ kompānija nākotni orientē uz integrētiem grafiskajiem risinājumiem, kas varētu stāties pretī Intel progresīvajiem jauninājumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us