AMD prezentē 790GX mikroshēmojumu komplektu

Intel tiešais konkurents Advanced Micro Devices vakar prezentējis jaunāko AMD 790GX mikroshēmojumu, kas sevī ietver ne tikai tradicionālās „čipseta” funkcijas, bet arī integrētu grafisko risinājumu, interesantu virstaktēšana iespēju un jaunu, vairāku GPU atbalstošu tehnoloģiju. 790GX paredzēts kā augstākās raudzes produkts un to izmantos plašam patērētāju lokam – kā biroja datoriem, tā arī virstaktētājiem.

Computex izstādes laikā plašsaziņas līdzekļu rokās nonāca informācija par jaunu AMD izstrādātu Southbridge mikroshēmu, kas paplašinās virstaktēšanas iespējas Phenom Black Edition procesoriem. Jaunais čips būs iestrādāts jaunajā 790GX un atjauninātajā 790FX mikroshēmojumu komplektā – pēc AMD pārstāvja Sami Makinena (Sami Maekinen) teiktā, Phenom 9850BE parasti var virstaktēt līdz apmēram 3 GHz robežai, taču jaunais čips 790GX mikroshēmā ļauj latiņu pacelt līdz 3,2 GHz.

AMD 790GX integrēta DirectX10 savietojama grafiskā karte no Radeon HD 3300 sērijas, kuras takts frekvence 2D režīmā ir 500, savukārt 3D režīmā – 700 MHz. Arī šajā jomā AMD piedāvā virstaktēšanas iespēju, ļaujot pieredzējušākiem lietotājiem megahercu robežu pārkāpt pat līdz gigahercam.

[img]/images/upload/790gx.jpg[/img]
„Šodienas augstas izšķirtspējas multimediju programmas pieprasa spēcīgus grafiskos risinājumus un daudzkodolu procesorus. Tikai AMD piedāvā pilnībā balansētu platformu, kas spēj tikt galā ar šiem nosacījumiem,” produktu prezentācijā liela Fils Eislers (Phil Eisler), kompānijas mikroshēmojumu divīzijas viceprezidents, „AMD 790 GX ir aprīkots ar vairākām AMD inovācijām, kas uzlabo kā Phenom procesoru, tā Radeon videokaršu darbību.”

Tiek lēsts, ka uz šī mikroshēmojuma balstītās mātesplates būs pieejamas no daudziem jo daudziem ražotājiem – Asus, ASRock, Biostar, DFI, Elitegroup, Foxconn, Gigabyte, MSI un citiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us