AMD piedāvā jaunus Opteron procesorus

AMD laiduši klajā jaunus Opteron procesorus ar zemu enerģijas patēriņu un augstu veiktspēju. Šie procesori tiks ievietoti HP, Dell, Sun Microsystems un Rackable Systems serveros.

Jaunie procesori ir AMD 45 nanometru Shanghai Opteron procesoru uzlabotas versijas. „Kad parādījāmies tirgū, mēs piedāvājām procesorus ar standarta enerģijas patēriņu, jo tieši tā ir mūsu tirgus galvenā daļa,” intervijā paziņojis Džons Fruehe ([i]John Fruehe]/i]), AMD serveru un darbstaciju produktu daļas vadītājs. „Taču pēc neilga laika tika piedāvāti arī HE procesori (ar zemu enerģijas patēriņu) un SE versijas (ar augstu veiktspēju).”

Pieci jaunie 45 nanometru četru kodolu AMD Opteron HE procesori darbojas ar 55 vatu ACP (Average CPU Power). Šis standarts atšķiras no Intel TDP (Thermal Design Power). „TDP šajos procesoros ir 79 vati,” paziņoja Freuhe. AMD HE procesors ar 55 vatu ACP ir ļoti līdzīgs Intel Xeon četru kodolu E5430 procesoram ar 80 vatu TDP.

HE procesori (no 2,1GHz līdz 2,3GHz) ir paredzēti serveru tirgum, piemēram, lieliem datu centriem, kam, pēc AMD vārdiem, ir nepieciešama maksimāli liela veiktspēja „sastrēgumstundās” un mazs enerģijas patēriņš bezdarbības vai nelielas darbības laikā. Savukārt 2,8GHz augstas veiktspējas procesori paredzēti lietotājiem, kuru datu centros notiek ļoti intensīva darbība.

Šī gada otrajā ceturksnī AMD plāno laist klajā jaunus procesorus, kuru ACP būtu vēl mazāks nekā šajos HE Opteron procesoros.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us