AMD joprojām neveiksmīgi cenšas iekarot tirgu

Advanced Micro Devices joprojām nespēj turēt līdzi Intel radītajam spiedienam, kas drīzumā – pēc i7 procesoru debijas – varētu kļūt vēl pārliecinošāks. Kompānijas X86 procesoru tirgus daļas rādītāji šobrīd nepārsniedz 18 procentus, kamēr Intel savos grožos tur 81,2% no šī segmenta.

Jaunākie dati no Mercury Research rāda, ka AMD izvēlētā zemo cenu politika nav tas labākais veids, kā iekarot tirgu. Lai arī trīs kodolu procesors X3 8450 maksā mazāk nekā 100 ASV dolārus un četru kodolu X4 9550 maksā 144 dolārus (mazāk nekā Intel piedāvātās alternatīvas), AMD kontrolē tikai 17,7 procentus no procesoru tirgus. Šis ir zemākais AMD rādītājs pēdējo triju gadu laikā.

PC Magazine savā rakstā norāda, ka AMD lielākā problēma ir nevis galddatoru, bet gan klēpjdatoru tirgus, kurā kompānijai nav reāla pretinieka Intel mobilajiem produktiem. Saskaņā ar Mercury Research, procesoru tirgus apjomi gada trešajā ceturksnī pieauguši par 13,3 procentiem, ko galvenokārt radījis mobilo procesoru pārdošanas apjomu pieaugums par apmēram 27%.

Interesants pavērsiens noteikti sagaidāms novembra sākumā, kad debitēs Intel jaunākie procesori i7. Tiesa, Mercury Research atgādina, ka 2006.gada pēdējā ceturksnī AMD pārvaldīja 25,3 procentus no procesoru tirgus – par spīti tam, ka jau vairākus mēnešus bija pieejami pirmie Intel Core 2 Duo procesori.

VIA Technologies kontrolē 1,1%.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us