AMD informē par nākamās paaudzes Radeon produktiem, parādot, ka videokaršu cīņa ne tuvu nav galā

ATI vakar izpauduši jaunu informāciju par savām nākamās paaudzes videokartēm, kās pārstāvēs Radeon 4000. sēriju un būs aprīkotas ar ātro GDDR5 operatīvo atmiņu. Tiek ziņots, ka paši grafiskie procesori nebūs īpaši lieli, tādējādi samazinot izmaksas un vienlaikus ļaujot pievērsties vairākprocesoru videokaršu izstrādei.

„Megalielu procesoru dienas ir galā. Esot pirmais ražotājs, kas ražos videokartes ar GDDR5 atmiņu, AMD būs spējīgs piedāvāt neticamu veiktspēju, izmantojot procesorus ar zemākām ražošanas izmaksām,” pavēstījis Riks Bergmans (Rick Bergman), vecākais AMD viceprezidents grafisko karšu jomā.

Saskaņā ar pirmo informāciju, ATI RV770 procesors veidots 55 nanometru tehnoloģijā un tam standartā būs 480 unificēto „šāderu” procesori un 32 teksturēšanas vienības. Jaunās kartes būs aprīkotas ar jaunas paaudzes video dzinēju un jau pieminētajām GDDR5 atmiņām. „AMD tic, ka GDDR5 atmiņa ir optimālākais veids, kā uzlabot veiktspēju, savās robežās saglabājot enerģijas patēriņu. Esam iepriecināti par GDDR5 potenciālu,” piebildis R.Bergmans.

Pirmie jaunās paaudzes produkti varētu būt ATI Radeon HD 4870 modeļi ar 1 GB GDDR5 un 512 MB GDDR3 operatīvo atmiņu (attiecīgi 350 un 250 ASV dolāri), taču nav zināma ne precīzāka specifikācija, ne izlaišanas datums. Pēcāk AMD plāno izlaist arī Radeon HD 4870 X2, kas būs vēl jaudīgāks, taču šai videokartei nav zināma pat cena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us