AMD iepriecina savus piekritējus

Jau kādu laiciņu [b]AMD[/b] kompānija ir radījusi mazu sajukumu patērētāju domās, jo ik pa laikam tiek paziņots par tādas un citādas procesoru ligzdas aiziešanu nebūtībā, un jaunas ligzdas parādīšanos tirgu ātrākā vai vēlākā laika posmā.

Un atkal ir parādījies kāds jaunums – vakardien [b]AMD[/b] paziņoja par [i]AMD Mobile Sempron[/i] migrāciju uz jaunu stepingu [i]E6[/i]. Šī ziņa nebūtu nekas īpašs, bet šodien [url=http://www.amdboard.com/sempron_060805.html]AMD Board[/url] tika ielikts paziņojums par [i]Sempron[/i] jaunajiem marķējumiem, kas attiecas uz [u]Socket 754[/u]. Tātad tas nozīmē galddatoru procesoru pāriešanu uz jauno stepingu, jau no š.g. 30. jūlija. Visi jaunie procesori pilnīgi saglabā savietojamību ar vecajām sistēmplatēm, atliek tikai atjaunot BIOS.

Kad šī ziņa nonāca līdz manīm, domāju ka tas arī ir viss – nav vērts to pat pieminēt. Jo jaunā tehnoloģija ienesīs tikai labvēlīgus siltum/energo atdeves rezultātus un frekvenču potenciāla uzlabošanos, kas protams ir labā ziņa klokeriem.

Bet izrādās, ka kolēģi no internet saita [url=http://www.theinquirer.net/?article=23845]The Inquirer[/url] ir ievietojuši [i]AMD[/i] paziņojumu, kurā ziņots, ka [i]AMD[/i] ieviesīs [b]AMD64[/b] tehnoloģijas atbalstu arī [b][u]AMD Sempron Socket 754[/b][/u] izpildījumā jau no jūlija vidus. Tas arī izskaidro kādēļ ir vajadzīga pāreja uz [i]E6[/i] stepingu.
Varam uzgavilēt, jo iepriekš [i]AMD[/i] ziņoja, ka tomēr [i]Socket 754[/i] netiks pie [i]AMD64[/i] atbalsta.
Kompānijas pārstāvji jau ir paziņojuši par nodomiem ieviest [i]AMD64[/i] līdz 2005. gada beigām visiem galddatoru procesoriem.

Tas gan atkal ir saistīts ar konkurenci, jo [i]Intel[/i] arī jūlija beigās sāk ieviest [i]EMT64[/i] atbalstu [i]Celeron D 3×1[/i] procesoriem, pie kam agresīvi pazeminot to cenu līdz USD 69,-. [i]Sempron 2600+[/i] maksā USD 70,-, un lai saglabātu konkurētspēju tam tikai ir jāiegūst [i]AMD64[/i] atbalsts. Viss ir tik vienkārši – kauja par patērētāju sākas “budžeta” sektorā, kurš arī pakāpeniski gatavojas uz 64-bittu programnodrošinājuma pāreju, kas vēl nav noticis [i]Intel[/i] nometnē

Jā, arī [i]Mobile Sempron[/i] iegūs [i]AMD64[/i] atbalstu, un tas nozīmēs, ka mobilajā sektorā visi [i]AMD[/i] procesori būs ar 64-bittu atbalstu.

Arī [i]Socket 939[/i] lietotāji var neskumt – arī viņi tuvākajā laikā tiks pie [i]AMD Sempron[/i] procesoriem. Pašlaik tie tiek piedāvāti tikai OEM tirgū, un neatbalsta [i]AMD64[/i] arhitektūru. Toties viņi strādā ar divkanālu DDR 400 atmiņām un 1GHz Hyper Transport maģistrāli.

[i]Socket 754[/i] sektorā vēl pastāv arī [i]Athlon 64[/i] procesori, bet jaunie [i]Sempron[/i] tiem neveido nekādu konkurenci, jo [i]Athlon 64[/i] tiek noņemti no ražošanas.

[i]Socket 939[/i] sektorā, gan ir būs nedaudz nesaskaņu starp [i]Athlon 64[/i] un [i]Sempron 64[/i], jo tiem ir tuvi raksturojumi. Piemēram [i]Sempron 3000+[/i] (1.8GHz, 128 Kb) [i]Socket 939[/i] izpildījumā varētu droši izkonkurēt ātrdarbībā [i]Ahlon 64 3000+[/i] ( 1.8 GHZ, 512 Kb), bet starpība cenā sastādītu gandrīz USD 50,-, vai aptuveni 50%. Visticamāk, ka sājā gadījumā [i]AMD[/i] nesteigsies ar [i]Sempron Socket 939[/i] aprīkošanu ar [i]AMD64[/i] atbalstu.

Nu tas tā īsumā viss!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us