AMD demonstrē pirmos divkodola x86 procesorus

Šodien savā Ostinas rūpnīcā, AMD kompānija nodemonstrēja darbībā pirmos divkodola x86 procesorus. Lai parādītu savus sasniegumus. AMD izmantoja 4procesora serveri HP ProLiant DL585, kurā bija ievietoti 4 divkodola procesori. Jaunie procesori, ar kodēto nosaukumu Egypt ir izgatavoti pēc 90nm SOI tehnoloģijas un ir savietojami ar esošo konstrukciju Socket 940.

AMD dualcore
AMD divkodola procesora blokshēma

Kā redzams attēlā, otrais kodols kopa ar savu kešatminju L2 ir integrēts procesorā un savienots ar esošo kontrolieri. Sistēma korekti strādās ar jauno procesoru pēc BIOS atjaunošanas. Sakarā ar to ka serverī HP ProLiant DL585 uzstāda Opteron procesorus ar taktsfrekvenci 1,8-2,4GHz un kešatmiņu L2 1Mb, ir tikai loģiski pieņemt, ka nodemonstrētie paraugi atbildīs šiem raksturojumiem. Un tāpat loģiski būtu domāt, ka šie procesori, pilnībā apmierinās mūsdienu prasības pēc elektroresursu taupības un siltummaiņas.

AMD pārstāvji diemžēl nekādus sīkumus par demonstrētajiem paraugiem nesniedza, vienīgi pavēstījuši aptuvenos vārdos jauno procesoru būves virzienu vēsmas. Bet par kopējo kompānijas virzību un plāniem bija vairāk informācijas. No tās var secināt, ka pilna oficiālā divkodolu procesoru sērija, serveru tirgus daļai un darba stacijām, tiks nodota patērētājiem jau nākošā gada vidusdaļā.

Avots fcenter.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us