AMD vakar publiskojis informāciju, kas kārtējo reizi apstiprina – spēcīga datorsistēma balstāma uz nopietnas mātes plates. Kā izrādās, pēdējās paaudzes AMD procesori Phenom atsevišķos gadījumos var nestrādāt tandēmā ar kompānijas lētā gala mikroshēmojumu (chipset) pamatplatēm, jo tāds savienojums nemaz nav bijis paredzēts, izstrādājot Phenom.
AMD sniegtā iespēja par lētu naudu saņemt augsta līmeņa sistēmu, ir vilinoša daudziem, tādēļ nereti tiek iegādāts 200 līdz 300 ASV dolāru vērts procesors, kuram nākas sadarboties ar līdzekļu taupīšanas rezultātā „sakasīto” lēto pamatplati. Pašiem jaudīgākajiem AMD Phenom procesoriem, respektīvi, 2,4 GHz X4 9750 un 2,5 GHz X4 9850, mikroshēmu jauda (TDP – thermal design power) sasniedz 125 vatus, kas ir pārlieku daudz vairumam jauno AMD mātesplašu, kas bāzētas uz 780G mikroshēmojuma – šādu plašu maksimālais TDP robežojas ap 100W.
[img]/images/upload/780g_mobo.jpg[/img]
„Tas, ko cilvēki ir izdarījuši nepareizi, ir sapārojuši AMD 780G ar augstas frekvences Phenom procesoru. Ir paņemts entuziastu klases četrkodolu procesors un iesākuma līmeņa mātesplate; ne katrs šo plašu ražotājs ir pielāgojis tās, lai atbalstītu 125W TDP,” pavēstījis AMD ārējo sakaru koordinators Džeks Vitmans (Jake Whitman). Kā jau norāda G burts mikroshēmojuma modeļa nosaukumā, platē ir integrēta DirectX 10 atbalstoša videokarte, un tā pamatā paredzēta ikdienas lietošanai birojos.
[img]/images/upload/amd_tdp_cpu.jpg[/img]
Lai arī AMD atzīst, ka ne visi 780G produkti ir nesavietojami, Datuve.LV redakcija tomēr atgādina, ka dators, gluži kā māja, prasa pamatīgus pamatus, tādēļ augstākās raudzes procesoru, atmiņas, videokarti un citu aparatūru tomēr derētu „savaldīt” ar pienācīgu pamatplati.