AMD beidzot atkal satracinājuši videokaršu lauciņu un likuši Nvidia pazemināt cenas

Tikai pāris nedēļas pēc GeForce GTX 280 debijas Nvidia jau plāno samazināt kartes cenu par vismaz 100 ASV dolāriem, lai tās nepārsniegtu 500 dolāru robežu. Kā ziņo HotHardware, šādu informāciju jau pauduši vairāki Nvidia partneri. Iemesls šādai rīcībai ir lētākā, taču jaudīgākā AMD ATI Radeon HD 4800 sērija, kas varētu nākt klajā augustā un lielajam grafisko procesoru ražotājam „elpot dvašu pakausī”.

AMD Radeon HD 4870 X2 ir galvenais iemesls Nvidia satraukumam. Karte, ar kuru AMD un ATI divīzija sevi atkal skaļi pieteikusi tirgū, veikalu plauktos varētu nonākt tikai vasaras beigās, taču jau šobrīd zināma tās cena un specifikācija. Par 500 ASV dolāriem klients saņem divus RV770 grafiskos procesorus un 2 GB ar pasaulē ātrāko GDDR5 operatīvo atmiņu, tajā pat laikā Nvidia par 150 dolāriem vairāk spēj piedāvāt tikai pasaulē karstāko un enerģiju rijošāko procesoru GT200 un 1 GB GDDR3 atmiņu.

[img]/images/upload/HD4870X2.jpg[/img]

[i]AMD/ATI gaidāmais prettrieciens – HD 4870 X2[/i]

Braiens Del Rizzo (Bryan Del Rizzo) un Kens Brauns (Ken Brown), Nvidia runasvīri atzīst: „Mēs šobrīd strādājam ar partneriem, lai pielāgotu GTX 280 un 260 videokaršu cenas. Izmaiņas būs zināmas tuvāko dienu laikā un stāsies spēkā kaut kad nākamnedēļ.” Portāls TG Daily ziņo, ka tieši ar GT200 procesoru aprīkoto videokaršu dēļ pieaugusi spriedze starp Nvidia un videokaršu ražotājiem. Karšu augstā cena uz bankrota robežas novedusi piecas kompānijas, kuras portāls izvairās izpaust. Trīs no šiem ražotājiem joprojām balansē uz naža asmens.

[img]/images/upload/GTX280.jpg[/img]

[i]Nvidia GeForce GTX 280[/i]

Šobrīd GTX 260 videokarti ar nelielām atlaidēm iespējams iegādāties par apmēram 380 ASV dolāriem, savukārt GTX 280 – par apmēram 620 dolāriem. Neoficiāla informācija vēsta, ka paši Nvidia čipu cenas samazinās par attiecīgi 30 un 90 dolāriem, kas gan nenozīmē tādu pašu cenas samazinājumu no karšu ražotājiem. Tātad – ja jūs vēlaties tikt pie GT200 sērijas videokartes, ir vērts pagaidīt.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us