AMD apsūdz Intel monopolismā

[i]AMD (Advanced Micro Devices)[/i] ir uzsākusi tiesas procesu pret [i]Intel[/i], apsūdzot to monopolismā.

[i]Intel[/i] procesori ieņem aptuveni 80% x86 procesoru tirgus. [i]AMD[/i] apgalvo, ka daļa no šī tirgus nav iegūta godīgas konkurences ceļā. Japānas Godīgas Tirdzniecības Komisija (Japan’s Fair Trade Commission) savā izmeklēšanā ir noskaidrojusi, ka [i]Intel[/i] Japānas nodaļa izkonkurējusi [i]AMD[/i], piedāvājot pieciem Japānas datoru ražotājiem ([i]Fujitsu, Hitachi, NEC, Sony[/i] un [i]Toshiba[/i]) atlaides, lai tie nepirktu [i]AMD[/i] un [i]Transmeta[/i] produkciju.

[i]Intel[/i] ir atbildējuši, ka nepiekrīt Godīgas Tirdzniecības Komisijas izmeklēšanas rezultātiem un vai patiešām ir pārkāpts likums, taču ievēros komisijas rekomendācijas.

Šī nav pirmā reize, kad šie abi datorčipu ražotāji cīnās tiesā. 2000. gadā [i]AMD[/i] sūdzējās Eiropas Komisijai, ka [i]Intel[/i] pārkāpj konkurences likumus ar savām aizskarošajām mārketinga programmām.

No vienas puses [i]AMD[/i] sūdzību varētu uzskatīt par gudru gājienu, lai uzlabotu savu stāvokli Japānas tirgū, tomēr kompānijas sūdzības sašutuma pilnais tonis dod sajūtu, ka [i]AMD[/i] nespēj gūt gaidītos panākumus un tas ir izmisuma solis.

Raksta avots: [url=http://news.com.com/AMD+files+antitrust+suit+against+Intel/2100-1001_3-5765844.html?part=rss&tag=5765844&subj=news]news.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us