Alumīnijā „cirstie” Apple klēpjdatori bez akumulatora darbojas lēnāk

Nepilnu mēnesi pēc jauno Apple MacBook un MacBook Pro nākšanas apgrozībā lietotāji sāk sūdzēties par dažādām problēmām. Viena no aktuālākajām – kad izņemts ierīces akumulators, datora veiktspēja samazinās par apmēram 40 procentiem.

Saprotams, lielākā daļa lietotāju klēpjdatoru stacionāri neizmanto ar izņemtu akumulatoru, taču ir paprāvs patērētāju pulks, kuri šādā veidā cenšas kaut nedaudz paildzināt enerģijas avota mūžu.

[img]/images/upload/macbookproaluminum.jpg[/img]
Portāla Gearlog pārstāvis Zaks Honigs (Zach Honig) informē, ka šo problēmu atklājis, kad testējis jaunos klēpjdatorus: „Kad apmainīju operatīvo atmiņu uz cita ražotāja produktu, pamanīju, ka datora veiktspēja strauji samazinājās.” Neliels jaudas kritums būtu saprotams, taču šajā gadījumā veiktspēja samazinājusies par 37 procentiem (Cinebench R10 testā – 5549 pret 3504 punktiem): „Pēc brīža sapratu, ka testus esmu veicis bez akumulatora, kuru izņēmu, kad apmainīju RAM,” skaidro Z.Honigs.

Kā izrādās, Apple par šo „funkciju” ir informēti – kompānijas atbalsta mājas lapā atrodama informācija par procesora jaudas samazināšanu šādos gadījumos. Tiesa, nav skaidrs iemesls kādēļ izlemts par labu tādam scenārijam. Paši Apple skaidro, ka „šādā veidā dators tiek aizsargāts no iespējamas izslēgšanās, ja lādētājs vairs nespēj piedāvāt nepieciešamo jaudu”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us