AKKA/LAA atņemta viena no licenceēm (papildināts)

2009.gada 8.oktobrī biedrībai „Autortiesību un konumicēšanas konsultāciju aģentūra/Latvijas autoru apvienība” (AKKA/LAA) Kultūras Ministrija atņēmusi licenci, tādējādi organizācijai vairs nebūs atļauja veikt mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu attiecībā uz dažādu autoru darbu nomu vai īri, ziņo Latvijas Vēstnesis.

Līdz ar licences atņemšanu Kultūras ministrija biedrībai līdz nākamā gada 1.janvārim uzdevusi veikt visas nepieciešamās darbības atlīdzības sadalei par autoru nomu un īri un tās pievienošanai 2010.gada sadales plānam.

Konkrētās licences atņemšana gan nenozīmē pretrunīgi vērtētās organizācijas pastāvēšanas izbeigšanu – vien to, ka, piemēram, videonomu īpašniekiem vairs nebūs jāmaksā autortiesības, kas jau reiz samaksātas. Licences atņemšana neietekmēs pārējos biedrības uzdevumus…

Jau ziņots, ka AKKA/LAA pēdējā laikā iemantojusi arī Kultūras Ministrijas neuzticību saistībā ar jautājumu [url=http://www.nra.lv/video/kanali/kultura/948-kulturas-ministrija-saubas-vai-akkalaa-var-iekaset-naudu-par-nelegaliem-youtube-video.htm]vai internetā drīkst publiskot YouTube video[/url]. Tāpat biedrības vārds saistāms ar [url=http://laacz.lv/2008/10/09/akkalaa-2007-gada-parskats]aizdomām par budžeta nepilnībām[/url] un [url=http://www.nra.lv/zinas/10016-akkalaa-versas-km-ar-ierosmi-iekaset-nodevas-par-mobilajiem-talruniem-un-zibatminam.htm]nodokļiem dažāda veida datu nesējiem[/url], to skaitā arī mobilajiem telefoniem.

Avots: [url=http://www.vestnesis.lv/index.php?menu=doc&id=199720]Latvijas Vēstnesis[/url]

[img]http://datuve/images/upload/20091028215024.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us