Akcionārs iesūdz tiesā Motorola par Google darījuma summu

Lai cik ļoti Google vēlētos, ka visi, tajā skaitā Android partneri, būtu sajūsmā par meklēšanas giganta lēmumu iegādāties Motorola Mobility, vismaz viens cilvēks pavisam noteikti nav apmierināts ar šādu pavērsienu. [i]Bloomberg[/i] ziņo, ka akcionārs Džons V. Kītings šonedēļ iesūdzējis tiesā Motorola Mobility un uzņēmuma izpilddirektoru Sandžei Ja, saistībā ar Google darījuma summu (12,5 miljardi ASV dolāru).

Akcionārs uzskata, ka šāda summa neatbilst labākajam iespējamajam darījumam, ko Motorola varētu noslēgt, un no tā cietīšot arī akcionāri. Kītings iesniedzis savu sūdzību pret Motorola Mobility un uzņēmuma izpilddirektoru Sandžei Ja Kuka apgabalā, Ilinoisas iecirkņa tiesā.

Pagājušonedēļ Google pārsteidza visus ar paziņojumu par Motorola Mobility iegādi. Kad darījums būs pabeigts, Motorola joprojām būs atsevišķs uzņēmums un Google apgalvo, ka Android operētājsistēma joprojām būs atvērta un pieejama citiem viedtālruņu ražotājiem. Google un Motorola uzsvēra, ka darījumu vienbalsīgi pieņēmušas abu uzņēmumu direktoru valdes, taču Kītingam, acīmredzot, tas nav pa prātam.

Kītings vēlas panākt, lai tiesa atzīst darījumu par nepieņemamu un atbilstošie varas orgāni aizliedz to noslēgt.

Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Google vēlas iegādāties Motorola, ir mobilo tālruņu ražotāja plašais patentu klāsts, kurā ir vismaz 17 tūkstoši patentu. Lai gan Google ir viens no lielākajiem tehnoloģiju uzņēmumiem pasaulē, tas ir relatīvi jauns un nav paspējis izveidot lielus patentu krājumus.

[url=http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2391325,00.asp]PC Mag[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us