Aizturēts 16 gadus vecs hakeris, kas uzbrucis Mastercard un Visa mājas lapām

Hāgā pēc Nīderlandes prokuratūras pieprasījuma ir aizturēts 16 gadus vecs jaunietis, kurš īstenoja hakera uzbrukumu Visa un MasterCard maksājumu sistēmu mājas lapām.

Hakeris atzina savu vainu uzbrukumos Visa un MasterCard mājas lapām, bet noliedza vainu par piedalīšanos kiberuzbrukumā elektroniskai maksājumu sistēmai PayPal. Visa un MasterCard mājas lapas apdraudēja masu kiberuzbrukumi pēc tā, kad šīs kompānijas atteicās veikt ziedojumus uz WikiLeaks kontiem.

Varas iestādēs uzskata, ka aizturētais bija viens no hakeru grupas dalībniekiem, kuri pašlaik atrodas Nīderlandes teritorijā. Tiek uzskatīts, ka viņi ir WikiLeaks dibinātāja Džuliana Asanža piekritēji, kurš 7.decembrī tika apcietināts Lielbritānijā ar orderi, kuru izsniedza Zviedrijas valdība sakarā ar apsūdzību par izvarošanu. Divu sieviešu advokāta mājas lapa, pret kurām tika izdarīts noziegums, arī tika uzlauzts.

[img]http://datuve/images/upload/20101214231042.jpg[/img]

Turklāt hakeri uzbruka Zviedrijas prokuratūras pārstāvniecības, Swiss Post Office Bank bankas, ka arī bijušās Aļaskas gubernatores un bijušās kandidātes ASV viceprezidenta amatam Sāras Peilinas mājas lapas. Šīs darbības, pēc hakeru paziņojumiem, ir atriebība par ietekmi uz WikiLeaks un Asanža izsekošanai, kuru viņi uzskata par politiski apcietināto.

Kā avots izmantotas Computerworld un TorrentFreak.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us