Aizturēta persona, kura terorizēja daudzus Latvijas mājaslapu īpašniekus

Šodien ienākusi nepārbaudīta informāciju, ka aizturēta persona, ar niku TEST^, kurš esot neskaitāmās reizes nesankcionēti iekļuvis daudzos interneta serveros, kuri uzturēja portālus, tādus kā kā boot.lv, datuve.lv, mozaika.lv, hackers.lv un citus, kā arī ieguva šo mājas lapu kodu un pat nopludināja iegūto portālu datu bāzes. Kā ziņo nepārbaudīti avoti persona šobrīd ir aizturēta un atrodas izolatorā.

Hakerim policija konfiscējusi datortehniku, no kuras, iespējams, tika veikti noziegumi. Ja sākotnēji hakeris nesakcionēti iekļuva serveros un iegūto informāciju izlika internetā, lai radītu sensācijas, tad vēlāk tās pārauga par krimināli sodāmu darbību.

Hakeris redzot, ka netiek sodīts, gāja tālāk un pēc serveru uzlaušanas, to īpašniekiem sāka pieprasīt samaksu par to, lai turpmāk viņš serverus liktu mierā. Servera administratoriem tika nodota ziņa: “Ja tu nesamaksāsi noteiktu naudas summu, tad es arī turpmāk lauzīšu tavus serverus un nopludināšu internetā visus datus”. Pieprasītās summas bija 500 Ls robežās.

Šāda rīcība pēc LR likumdošanas 183. panta ir klasificējama kā naudas izspiešana jeb rekets. Iespējams, ka naudas izspiešanas procesā tika iesaistīta arī hakera draudzene, jo nauda iespējams tika skaitīta uz viņas personīgo kontu.

Policijai esot fakti, ka vainīgā persona bija tieši TEST^, kas pats personīgi esot ticies ar cietušajiem un brīvā gaisotnē izstāstījis, kā uzlauzis serverus. TEST^ bezkaunībai nebija robežas, jo naudas izspiešana tika pieprasīta no personas, uz kuras serveriem savulaik tika izvietotas TEST^ piederošās lapas. Pie kam hakeris atklāti lielījās ar saviem “nedarbiem”, un ik pa laikam ziņoja par saviem jaunākajiem veikumiem paziņām un draugiem ar Skype vai citu saziņas kanālu palīdzību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us