Adobe piedāvā standartizēt RAW grafisko formātu

Kompānija [b]Adobe Systems[/b] ir nopublicējusi jaunā grafiskā formāta specifikāciju, kas ieguvis nosaukumu [b]Digital Negative Specification[/b] (DNG). Jaunais grafiskais formāts ļaus standartizēt RAW-attēlus, kas iegūti ar dažādu izgatavotāju ciparu fotoaparātiem.
Lielākā daļa ciparu fotoaparātu ieraksta attēlus JPEG formātā. Tomēr profesionālie fotogrāfi dod priekšroku RAW attēlu formātam, kura rezultātā dati tiek saglabāti tieši tādi paši, kādi tie tiek saņemti no matricas. RAW-attēlu kvalitāte ir daudz augstāka, ja to salīdzina ar JPEG formāta attēliem, tomēr tie aizņem vairāk atmiņas vietas uz flash atmiņas kartēm un ir grūtības ar RAW failu apstrādi, jo dažādu izstrādātāju fotokamerās dotais attēlu formāts esot realizēts savādāk. Tādēļ bieži rodas problēmas ar dažādu grafisko redaktoru izmantošanu.
Tieši šo problēmu piedāvā atrisināt kompānija Adobe Systems, kā rezultātā tika izstrādāts jauns unificēts standarts [b]DNG[/b]. Adobe ir arī izlaidusi nelielu utilītprogrammu, ar kuras palīdzību var konvertēt RAW failus (jau vairāk kā no 65 dažādu izgatavotāju fotokamerām, kā piemēru var minēt Canon PowerShot S60, Epson RD-1, Fujifilm FinePix S20 un Nikon CoolPix 5400).

Doto utilītprogrammu var lejupielādēt no izstrādātāja mājaslapas.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us