Acer uzskata, ka pēc 20 gadiem tādi ASV uzņēmumi, kā HP un Dell, vairs nepastāvēs

Pasaulē lielākais datoru ražotājs Hewlett Packard un trešais lielākais – Dell, ir spēcīgi spēlētāji tirgū. Taču abi šie uzņēmumi, it īpaši Dell, ļoti cieta ekonomiskās krīzes dēļ. Savukārt Taivānas uzņēmumiem ASUSTek un Acer krīzes laikā veicās pat ļoti labi, galvenokārt pateicoties lielajiem salīdzinoši lēto netbook’u (Eee PC un [url=http://datuve/raksts/2660/Gaidams_Acer_Aspire_One_PRO_11.6_collu_mazais_piezimju_dators/]Aspire One[/url]) pārdošanas apjomiem. Acer dibinātājs Stens Šihs ([i]Stan Shih[/i]) uzskata, ka ASV datoru ražotājiem vajadzētu uztraukties par šādu pircēju uzvedību.

Taipejas laikrakstā [i]Commercial Times[/i] lasāms viņa citāts: „Nākamajos gados pieprasījums pēc lētiem datoriem turpināsies. Taču ASV datoru ražotāji nezina, kā piedāvāt šādus produktus tirgū. ASV datoru zīmoli pēc 20 gadiem varētu izzust, tieši tāpat kā tas notika ar ASV TV zīmoliem.”

[img]http://datuve/images/upload/20090401182925.jpg[/img]
Protams, šādu viedokli var ignorēt, taču jāņem vērā Acer ievērojamie panākumi – pagājušajā gadā uzņēmums apsteidza Dell, kļūstot par pasaulē otro lielāko datoru ražotāju. Balstoties uz [i]Digitimes[/i] sniegto informāciju, tiek paredzēts, ka nākamgad Acer varētu apsteigt arī HP, tādā veidā kļūstot par pasaulē lielāko datoru ražotāju. Šāda progresa pamatā ir agresīva cenu politika, it īpaši attiecībā uz netbook’iem.

Acer dibinātājs gan nav pieminējis Apple – Kalifornijas uzņēmumu, kura ražoto klēpjdatoru cenas ir krietni vien augstākas par HP un Dell ražoto preču cenām, nemaz nerunājot par Taivānas ražotāju piedāvājumiem. Lai vai kā, Apple turpina augt un palielināt savu tirgus daļu, iespējams, pierādot, ka Acer spriedumi par ASV datoru ražotāju nākotni ir pāragri.

[url=http://www.dailytech.com/Acer+Says+HP+Dell+and+Other+US+PC+Makers+May+be+Dead+in+20+Years/article17443.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us