Acer apsteidz Dell, kļūstot par otro lielāko PC ražotāju pasaulē

Acer jau diezgan ilgu laiku ir stāstījuši par saviem plāniem dominēt PC tirgū, izmantojot agresīvu cenu stratēģiju un labus produktus. Lai gan uzņēmumam ir tirgū pieprasīti klēpjdatori, PC tirgū parasti pirmās vietas ieņem Amerikas uzņēmumi, piemēram, HP un Dell. Gartner ir [url=http://www.gartner.com/it/page.jsp?id=1401136]publicējuši[/url] šī gada otrā ceturkšņa rezultātus, kuros redzams, ka Acer ieņēmis otro vietu PC pārdošanas apjomu sarakstā, pārsteidzoši pietuvojoties HP.

HP pieder 17,4% globālā PC tirgus, un salīdzinājumā ar 2009. gada otro ceturksni HP pārdoto datoru skaits palielinājies par 12,3%. Acer apsteidzis Dell un nonācis otrajā vietā ar 13% (pārdošanas apjomi kopš 2009. gada otrā ceturkšņa auguši par 31,6%). Dell ir atkāpušies uz trešo vietu ar 12,4% globālā tirgus (pārdošanas apjomi kopš 2009. gada otrā ceturkšņa auguši par 19%). Lielāko pieaugumu datoru pārdošanas apjomu ziņā piedzīvojuši Lenovo – kopš 2009. gada otrā ceturkšņa uzņēmuma ražoto datoru pārdošanas apjomi auguši par 47,2%. Pasaules lielāko PC ražotāju sešinieka otrajā pusē ir Lenovo ar 10%, Asus ar 5,2% un Toshiba ar 5,1%.

„Iepriekšējā ceturkšņa rezultāti norāda, ka situācija PC tirgū turpina uzlaboties, un šis ir jau trešais ceturksnis pēc kārtas, kurā gada garumā pārdošanas apjomu pieaugums procentuāli ir mērāms divciparu skaitļos,” stāsta Gartner analītiķis Mikako Kitagava. „Patērētāju tēriņi auguši par aptuveni 13%. Vidējās tirdzniecības cenas turpina sarukt, taču daudz lēnāk nekā pēdējos divos gados.”

ASV tirgū joprojām dominē HP (25,7%), otrajā vietā ir Dell ar 23,7%, Acer ir trešie ar 11,3%, savukārt ceturtie ir Apple ar 9,8%.

[url=http://www.dailytech.com/Acer+Moves+into+Second+Spot+for+Global+PC+Shipments/article19056.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us