A9 nav Google, bet tas ir kas vairāk (mazāk?)

Googlei ir jauns konkurents – A9.com, kas ir Amazon.com daļa. Jaunais tīkla meklētājs piedāvā lietotājiem masu bezmaksas personalizācijas instrumentus, piemēram, iespēju personalizēt meklēšanu, lapas izskatu, ieviest dienasgrāmatu(!), saglabāt visu meklēšanas vēsturi turpat lapā.

Lapa ir atvērta jau kopš otrdienas un jau šobrīd cilvēki ir pievērsuši pastiprinātu uzmanību šim resursam. Google šos visus iepriekšminētos instrumentus nepiedāvā vai piedāvā par maksu. Loģiski, ka cilvēkiem patīk bezmaksas mantas.

Tomēr vismaz šobrīd ne viss ir tik spīdīgs kā liekas. Piemēram, ļoti daudzi no iepriekšminētajiem instrumentiem ir pieejami lietotājam tikai caur pieinstalējamu toolbar, kas atbalsta tikai IE (Ugunslapsa un Opera atpūšas – A9.com nesola drīzu atbalstu).

Paskatoties uz sarakstu no kurienes tiek ņemta datubāze meklēšanas rezultātiem, redzams, ka tīkla lapu un bilžu meklēšana notiek no Google, filmas nāk no imdb.com, definīcijas no GuruNet un grāmatas no amazon.com. Tātad Google bizness vēl nav apdraudēts un A9 manā skatījumā līdz meklētāja statusam nevelk. Tas drīzāk ir bezmaksas rīku komplekts lietotājam, lai atvieglotu viņa ceļojumus milzīgajā informācijas jūrā. A9.com savā lapā vienkārši izvada meklētā vārda rezultātus no vairākiem avotiem un lietotājs pats izvēlās kas viņam visvairāk ir vajadzīgs.

Jāteic, ka tieši šie instrumenti varētu būt veiksmes iemesls A9.com servisa attīstībai, jo meklētājiem varētu patikt rezultātu izvads. Piedāvātā papildinformācija ir varena. Statistika – cik reizes meklētais vārds ir bijis lapā, kāda lapai ir popularitāte. Tāpat eksistē lapas nosaukuma tulkošanas iespējas (gan jau reiz būs arī latviešu valodas atbalsts), varena drag-n-dropošanas atbalstīšana arī tīkla lapā u.c. derīgas vai nederīgas funkcijas.

Ja esat gatavi iet un izmēģināt, tad spiediet tepat uz hipersaites: A9.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us