59% uzņēmumu bijuši datu zudumi saistībā ar datortehnikas negadījumiem

Vairāk nekā puse jeb 59% uzņēmēju atzīst, ka datortehnikas tehnisku negadījumu vai zādzības rezultātā tie ir zaudējuši uzņēmējdarbībai nozīmīgus datus, bet 20% uzņēmēju tas nodarījis arī finansiālus zaudējumus biznesam, liecina “Lattelecom” pētījums.

Pēc veiktā pētījuma datiem, pārliecinošais vairākums jeb 97% uzņēmumu piekrīt apgalvojumam, ka mūsdienās uzņēmuma biznesa procesus ļoti lielā mērā ietekmē informācijas tehnoloģijas (IT) un datu drošība ir ļoti svarīga, bet tai pat laikā 63% aptaujāto secina, ka biznesa datu drošībai netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība no uzņēmēju puses.

“Lattelecom” Biznesa klientu daļas direktors Gusts Muzikants norādīja, ka, neskatoties uz datu drošības jautājuma aktualitāti, uzņēmumu vidū raksturīga pašpārliecinātība datu drošības jautājumā. “Kaut arī uzņēmēju atzīst, ka bieži dzirdējuši gadījumus, kad kāds cits uzņēmums ir zaudējis biznesam svarīgus datus, tas vēl joprojām uzņēmumiem neliek rūpīgāk pārdomāt drošības jautājumu savām IT sistēmām,” sacīja Muzikants.

Biežāk datu drošība ir svarīga lielākiem uzņēmumiem, tādēļ tie pievērš lielāku uzmanību IT sistēmu drošības uzstādījumiem un meklē uzticamus sadarbības partnerus IT jomā, kā arī seko līdz jaunākajiem sasniegumiem tehnoloģiju jomā datu drošības nodrošināšanā.

Vairāk nekā pusei jeb 59% no aptaujāto uzņēmumu ir bijuši datu zudumi saistībā ar datortehnikas negadījumu, lielākai daļai jeb 37% no tiem tas noticis pat vairākas reizes. Aptuveni piektā daļa jeb 20% atzīst, ka datu zudumi radījuši finansiālus zaudējumus uzņēmumam.

Pētījums veikts 2013.gada februārī un tajā piedalījās 200 uzņēmumu īpašnieki un augstāka līmeņa vadītāji no vairāk kā 22 dažādām nozarēm. To veicis “Norstat” pēc “Lattelecom” pasūtījuma.

Resursi: LETA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us