4 gadu laikā par ikdienu varētu kļūt 64 kodolu procesori

Vairāki analītiķi uzskata, ka tuvājo gadu laikā procesoru kodolu skaits „uzkāps debesīs”, tādējādi piedāvājot vēl neredzētu veiktspēju; tiesa, tajā pat laikā tas ir milzu izaicinājums programmatūras ražotājiem, kam būs jāmēģina pielāgoties šādu resursu pilnvērtīgai izmantošanai.

Par ikdienu kļuvušos divkodolu procesorus jau tuvāko pāris gadu laikā varētu nomainīt daudzkārt komplicētāki procesori ar 16, 32 un pat 64 kodoliem: „Sagaidāms, ka X86 serveru procesori ar 64 kodoliem parādīsies jau nākamgad, savukārt galddatoru lauciņā tik daudz kodoli varētu nonākt 2012. gadā,” teikts prestižajā Forrester Research izpētes kompānijas mēnešrakstā.

Saprotams, iebāzt datorā 64 kodolu procesoru ir viena lieta, bet pavisam cita – piespiest to darboties pilnvērtīgi un ar maksimālu atdevi. „Šādu procesoru parādīšanās pie apvāršņa ir milzu izaicinājums programmatūras veidotājiem, kam nu var nākties daudzkārt sarežģīt savu darbu un pielāgot savas programmas paralēlajai rēķināšanai (skaitļošanai), kas ļauj efektīvāk sadalīt veicamos uzdevumus.

[img]/images/upload/iwr4.jpg[/img]
[i]Tas, kas šobrīd tiek darīts ar klasteru palīdzību, nākotnē varētu tikt darīts ar viena vienīga procesora starpniecību[/i]

Forrester Research un arī Microsoft uzskata, ka tieši programmatūras izstrādātājus var uzskatīt par vājāko posmu šajā plānā. Pagājušajā nedēļā Microsoft daudzkodolu rēķināšanas daļas vadītājs Dens Rīds (Dan Reed) pavēstīja, ka šajā jomā vērojams teju pilnīgs tukšums: „Pasaulē valda izsīkums, trūkst cilvēku, kas būtu daudz pieredzējuši paralēlās rēķināšanas jomā.” Kā vienu no iespējamajiem ceļiem Microsoft pārstāvis redz jautājuma pacelšanu akadēmiskā līmenī, jo tieši universitātes sagatavos spējīgus izstrādātājus.

Jāpiezīmē, ka pirms nedēļas Microsoft un Intel uzsāka sadarbības programmu tieši paralēlās rēķināšanas lauciņā – tās mērķis ir izveidot divus izpētes centrus „Universal Parallel Computing Research Center”, kas kaut nedaudz varētu mainīt šobrīd gauso programmu pielāgošanu un veidošanu vairākkodolu procesoriem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us