35% pusaudžu atzīst, ka ir izmantojuši mobilo tālruni špikošanai

Šis skaitlis gan neatbilst situācijai Latvijā – tas ir Amerikas Savienotajās Valstīs veiktā pētījuma rezultāts. [i]Common Sense Media[/i] rīkotajā pētījumā par špikošanu, izmantojot tehnoloģijas, vairāk nekā 35% pusaudžu atzinuši, ka špikošanai izmantojuši mobilos tālruņus.

Džeims Steijers ([i]James Steyer[/i]), [i]Common Sense Media[/i] ģenerāldirektors un dibinātājs, uzskata, ka skolotājiem un vecākiem vajadzētu pievērst uzmanību pētījuma rezultātiem. „Mobilie tālruņi un Internets ir izmainījuši izglītības sistēmu un atvēruši jaunas iespējas sadarbībai un komunikācijai. Taču šis pētījums liecina, ka tehnoloģijas padarījušas vieglāku arī špikošanu,” uzskata Džeimss.

Skolnieki vienmēr ir atraduši veidus kā nošpikot, taču tagad viņiem tas ir vieglāk kā vēl nekad. Pētījumā skolnieki atklāj, ka kontroldarbu laikā viņi sazinās ar īsziņu palīdzību, tālruņos saglabā nepieciešamo informāciju no pierakstiem un Internetā lejupielādē darbus, lai uzdotu tos par saviem.

Vēl daži pētījuma rezultāti – 41% pusaudžu uzskata, ka pierakstu saglabāšana mobilajā tālrunī ir nopietns pārkāpums, savukārt 23% uzskata, ka tas tā nav. 76% vecāku atklāj, ka viņu bērnu skolās mobilie tālruņi tiek izmantoti špikošanai, taču tikai 3% domā, ka viņu bērni ir to darījuši. Gandrīz divas trešdaļas skolēnu izmanto mobilos tālruņus skolā, pat ja skolas noteikumi to aizliedz.

[url=www.commonsensemedia.org/hi-tech-cheating]Common Sense Media[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us