256mb ir sliktāk nekā 128mb?

Grafisko karšu ražotne nVidia ir izdomājusi jaunu biznesa plānu, kas balstās uz jaunu 256mb grafisko karšu ražošanu 6600 sērijā. Visiem resursietilpīgo spēļu faniem, grafiskajiem maksliniekiem šī karte diemžēl var arī nepatikt viena iemesla dēļ – tā būs uz pusi lēnāka nekā citas labākās nVidia kartes šobrīd. Jaunā grafiskās kartes modeļa mērķis ir personas, kurām lielākoties patīk liela izmēra/jaudas datordetaļas.

Visa problēma ir naudā. nVidia vēlas izlaist grafiskās kartes, kuras būtu piemērotas plašam klientu lokam. Un šo klientu loka lielumu nosaka cena – grafiskai kartei jābūt zem 200 dolāru robežas, tad būs izdevīgi to masveidā ražot. Diemžēl nVidia darbinieki vēl nav atklājuši kā satilpināt izmaksas lielam atmiņas apjomam un augstai maģistrālei vienkopus. Šobrīd labākais nVidia produkts – karte 128mb 6600 GT darbojas 128-bit maģistrālē ar aptuveni 300Mhz jaudu.

Jaunās 256mb kartes viltīgais plāns ir ‘apgriezt’ maģistrāles ātrumu – no 128-bit uz 64-bit. 6600 standarts prasa palielināt jaudu no 300mhz uz 500mhz, lai atļautu lietot 256mb atmiņu. Tomēr izmaksas šim produktam neļautu cenai atrasties zem 200 dolāru robežas. Tāpēc nVidia jaunajai kartei izdomāja ‘apgriezt’ šādas tādas iespējas, lai samazinātu cenu. Tad nu pirms pērciet, izdomājiet, labāk ātrdarbība vai labākas tekstūras un specefekti.

Avots: The Inquirer

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us