256GB informācijas uz A4 lapas?

Cik daudz informācijas var saglabāt uz A4 lapas? Kāds indiešu students apgalvo, ka ar viņa izveidotās tehnoloģijas palīdzību uz A4 lapas esot iespējams saglabāt līdz pat 256GB informācijas.

Ar jaunās “Rainbow” tehnoloģijas palīdzību, datus varot kodēt krāsainu ģeometrisko figūru veidā un saglabāt uz bieza papīra gabala. Tehnoloģiju izveidojis indietis Sainuls Abidēns (Sainul Abideen), kurš tikko ir ieguvis maģistra grādu datoru programmatūrā.

Tādi failu veidi, kā mūzika, video, teksti, tiek iekodēti “Rainbow” formātā kā krāsaini trīstūri, kvadrāti, apļi, utt. un izdrukāti uz papīra kā blīvi attēli ar blīvumu 2,7GB uz vienu kvadrātcollu (t.i. 0,41 GB uz vienu kvadrātcentimetru). Informācija no papīra tiek nolasīta ar speciālu skeneri un pati informācija dekodēta oriģinālajā formātā. Kodēšanas un dekodēšanas procesi netiek atklāti.

Izmantojot šo tehnoloģiju, uz A4 lapas varot saglabāt 256GB informācijas, salīdzinājumam uz DVD var saglabāt 4,7GB informācijas (uz divpusējā DVD līdz 9,4GB). “Rainbow” tehnoloģija ir iespējama pateicoties tādēļ, ka informācija, kuru var izlasīt cilvēka acs, dēļ tās ļoti mazā blīvuma, ir ļoti izšķērdīgs veids, kā uzglabāt informāciju uz papīra lapas.

Papīrs, protams, ir neizturīgāks materiāls, par kompaktdiskiem, taču papīra lapa maksā ļoti nelielu daļu no kompaktdiska cenas.

Abidēns esot demonstrējis 45 sekunžu video klipa iekodēšanu uz papīra, kuru viņš nosauca par “Rainbow video disk” (RVD) jeb “Rainbow” video diska, pēc tam šis video klips tika atskaņots datorā, caur RVD skeneri. Citā demonstrācijā viņš esot 432 A4 lapas iekodējis 2×2 collu papīrā.

Tehnoloģijas autors apgalvo, ka mazāki skeneri varētu ietilpt portatīvajos datoros vai mobilajos telefonos un nolasīt informāciju no SIM kartes izmēra RVD diska ar ietilpību 5GB.

Materiāls uz kura ierakstīt var būt plastikāta vai papīra lapas.

[b]Bet vai viss ir tik labi, kā tas izskatās?[/b]

Interneta portāls “Techworld.com” uzskata, ka ir ļoti maza iespēja, ka jaunā tehnoloģija tik tiešām izrādīsies tāda, kā to reklamē (es jums piedāvāju secinājumus, pilnu pierādījumu varat atrast [url=http://www.techworld.com/storage/news/index.cfm?newsid=7432]šeit[/url]):

“Noslēgumā secinām, ka “Rainbow” tehnoloģijas apgalvotās iespējas visticamāk nav patiesas. Pagaidām nav pierādījumu, ka šī tehnoloģija patiešām ir “zelta ādere” un pagaidām nāksies vien samierināties ar cieto disku sniegtajām iespējām. Lai gan hologrāfiskās tehnoloģijas lēnām sāk piedāvāt savas jaunās, milzu iespējas, salīdzinoši ar “flash” atmiņu (zibatmiņu) tehnoloģiju, kas nozīmē, ka nākotnē būs iespējams nemitīti augošo informācijas daudzumu uzglabāt aizvien mazākā un mazākā laukumā.
Bet 256GB uz A4 lapas? Nekādā gadījumā!”

Kamēr nav neapgāžamu pierādījumu no “Rainbow” tehnoloģijas autora puses, tikmēr būtu jāsliecas vairāk ticēt “Techworld.com” apskatniekiem, taču cerēsim, ka tehnoloģija izrādīsies patiesa un jau drīz mēs varēsim uzglabāt informāciju uz šāda veida datu nesējiem.

Izmantotie resursi:
www.techworld.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us