25 miljoni amerikāņu nelegāli lejupielādē filmas

Aptuveni 25 miljoni amerikāņu, kas sastāda 18 % no ASV interneta lietotājiem, ir vismaz vienu reizi nelegāli lejupielādējuši pilnmetrāžas filmu. Par to liecina šonedēļ publiskotie pētījuma rezultāti. Savukārt, [b]Solutions Research Group[/b] nodaļa [b]Digital Life America[/b] veikto pētījumu rezultāti liecina, ka 32 miljoni amerikāņu lejupielādē pirātiskas pilnmetrāžas filmas. No šī skaita vienādranga jeb [i]peer-to-peer[/i] datņu apmaiņas vietnes ir izmantojuši 25,6 miljoni amerikāņu jeb 80% no visiem nelegālo filmu lejupielādētājiem. Pēc pētījuma rezultātiem regulāro datņu apmaiņas vietņu lietotāju skaits no 2005. līdz 2006. gadam ir pieaudzis divkārt.

Nelegālo filmu lejupielādētāji nedomā, ka ar to nodara nopietnus zaudējumus filmu industrijai. To pierāda sekojoša apsekojuma rezultāti. 78% procenti uzskata, ka DVD filmas diska zagšana no veikala ir nopietns noziegums, bet tikai 40% uzskata, ka DVD filmas diska pārkopēšana ir nopietns noziegums. Jāpiebilst, ka pētījuma veicēji kā piemēru „nopietns noziegums” minēja automašīnas novietošanu neatļautā vietā.

Viens no nelegālo lejupielādētāju lielā īpatsvara iemesliem ir Robina Huda efekts, jo vairums cilvēki uzskata, ka slavenības un studijas ir pietiekoši bagātas un tā rezultātā nedomā, ka filmu nelegāla lejupielāde ir kas nopietns. Filmu industrija ir aicināta nopietni padomāt par nākotni. Tiek ieteikts piedāvāt elastīgākus lietošanas noteikumus un zemākas cenas, lai pievērstu patreizējos patērētājus viņu servisiem, jo pretējā gadījumā failu apmaiņa turpinās plaukt.

Vēl pāris interesantu pētījuma faktu:

1. Tipiskais filmu lejupielādētās ir 29 gadus vecs; 63 % no lejupielādētājiem ir vīrieši un 37% ir sievietes.

2. Lejupielādētāji vidēji glabā 16 nelegāli lejupielādētas pilnmetrāžas filmas uz sava datora.

3. No aptaujātajiem, 56% neregulāri skatās DVD filmas uz saviem datoriem, 29% aptaujāto ir skatījušies DVD filmas pēdējā mēneša laikā un aptuveni 25% ir noskatījušies TV šovus, izmantojot straumēšanu. Straumēšana, jeb tautā sauktais [i]streaming[/i] ir informācijas, parasti multivides audio vai/un video datņu pārraides process interneta tīklā, nodrošinot vienmērīgu informācijas plūsmu, kurai saņēmējs var piekļūt reālā laikā.

Es domāju, ka būtu interesanti nākotnē uzzināt cik Latvijas interneta lietotāju nelegāli lejupielādē filmas.

Raksta avots:[url=http://www.extremetech.com/article2/0,1697,2087020,00.asp]www.extremetech.com[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us