16:9 paneļi tuvāko gadu laikā beidzot pārņems 16:10 ekrānus

Jau ilgāku laiku veikalu plauktos gorās gareni un filmām piemēroti monitori ar malu attiecību 16:10. Taču kamdēļ tieši šāda, ja lielākā daļa kino ir 16:9 standartā? DisplaySearch tirgus izpētes kompānija paziņojusi, ka beidzot ražotāji izlēmuši pievērsties patiesu platekrāna paneļu ražošanai un tuvāko 5 gadu laikā tie gandrīz pilnībā nomainīs šodienas „platekrānus” gan klēpjdatoru, gan galddatoru industrijā.

„Netālā nākotnē ekrānu ražotāji sāks pazemināt 16:10 ekrānu ražošanas tempu, lai dotu vietu 16:9 standarta ekrāniem. Līdzīga situācija jau reiz notika, kad ražotāji pārgāja no kvadrātainiem ekrāniem, tādēļ nekam nevajadzētu aizkavēties. Klēpjdatoru un monitoru ražotājiem jau šobrīd būtu jāsāk pielāgoties gaidāmajām izmaiņām, lai tuvāko četru gadu gaitā nodrošinātu pludenu pāreju un datoru pieejamību,” skaidro DisplaySearch viceprezidents Deivids Hseihs (David Hseih).

[img]/images/upload/panels_transition_displaysearch.png[/img]

[i]Pa kreisi – klēpjdatoru monitoru tirgus; pa labi – galddatoru[/i]

Šāda pāriešana, saprotams, rada zināmu neapmierinātību kā no patērētāju, tā no sistēmu izstrādātāju puses. Kamēr pirmajiem tas aprobežojas tikai ar neizpratni par priekšlaicīgi un varbūt neracionāli iztērētu naudu, tikmēr otrajiem (jo īpaši grafisko procesoru izstrādātājiem) būs jāmēģina pielāgot savi produkti, lai tie sadarbotos ar vairāk nekā 50 klēpjdatoru un 45 galddatoru monitoriem no dažādiem izstrādātājiem un ar dažādiem parametriem.

Lai vai kā, vilciens ir iekustināts un pāreja ir uzsākta. DisplaySearch uzskata, ka jau šī gada laikā 16:9 monitori klēpjdatoru sfērā ieņems apmēram 5% tirgu, savukārt 2012. gadā tie būs jau 90%. Galddatoru lauciņā šis gads būs veiksmīgāks (16:9 monitori tiks lietoti apmēram 10% datoru), savukārt apjoms nepieaugs tik ātri un 2012. gadā 16:9 ekrānus lietos apmēram 67% datori.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us