15 gadus vecs puisis uzvar World Drone Prix sacensībās

drone

Šī gada 11.-12.martā Dubajā norisinājās World Drone Prix – pirmās pasaules līmeņa sacensības ar gaisa tālvadības kontrolētiem lidaparātiem. Par lielu pārsteigumu parūpējās kāds piecpadsmit gadus jauns zēns, kurš sensacionāli uzvarēja un ieguva naudas balvu 250 000 dolāru apmērā.

Sacensību noteikumi un specifika ir pavisam saprotama un vienkārša. Distances kopējais garums ir aptuveni 7 kilometri. Dalībniekiem, kuri vada savus dronus, ir jāizbrauc cauri vairākiem kontroles punktiem. Ātrākie dalībnieki distanci veic aptuveni 10 minūtēs. Trase ir izbūvēta zem klajas debess.

Dalībnieki, vadot savus lidaparātus, uzvelk speciālas brilles, kurās var redzēt sava drona lidojumu (līdzīgi, kā “first-person” datorspēlēs). Izmantojot kontrolieri, dalībniekiem ir jāveic 12 apļi, sekmīgi šķērsojot visus kontroles punktus. Interesanti ir tas, ka obligāts ir pit-stop, kura laikā dronam jānomaina baterijas. Visas darbības tiek veiktas izmisīgā tempā, kas prasa koncentrāciju un ātrus refleksus. Uzvar tas, kurš distanci veic visātrāk. Sacīkšu droni spēj attīstīt ātrumu līdz pat 115 km/h.

Droni strauji kļūst par ikdienas sastāvdaļu mūsdienu dzīves. Tos izmanto filmēšanā un dažādās citās nozarēs, lai gan pēdējā laikā turpina pieaugt bažas, ka tie varētu tikt izmantoti arī spiegošanā.

Uzvarētāja fināla brauciena video:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us