ЕS aprēķinājuši gāzu izmešu kvotu kiber-zagšanu zaudējumus

Hakeri nodarījuši 30 milj. eiro zaudējumus Eiropas Savienības elektroniskajai sistēmai, kurā tiek pārdotas kvotas uz siltumnīcu gāzu un kaitīgu vielu izmešiem atmosfērā.

Atgādināsim, ka hakeri piecu dienu ilgā operācijā no Eiropas Savienības ogļskābās gāzes izmešu kvotu tirdzniecības sistēmas nozaguši izmešu kvotas diviem miljoniem tonnu izmešu. Tas izraisīja paniku un vairākās valstīs kvotu tirdzniecība tika pārtraukta.

20. janvārī lielākās Eiropas biržas, kuras pārdod izmešu kvotas, apstādināja darījumu noformēšanu. Šādu biržu skaitā ir ICE Futures Europe, Nasdaq OMX Commodities Europe un LCH Clearnet.

Eirokomisijā pašlaik notiek izmeklēšana. Gaidāms, ka kvotu tirdzniecība netiks atjaunota vēl tuvākās nedēļas laikā. Starp valstīm, kuras cietušas no uzbrukumiem, Bloomberg nosauc Austriju, Rumāniju, Čehiju, Igauniju un Šveici. ES informēja, ka tikai no Čehijas nozagtās kvotas vien bija septiņus miljonus eiro vērtas.

[img]http://datuve/images/upload/20110126141122.jpg[/img]

Kvotu pārdošanas sistēma (tā saucāmā emissions trading scheme, ETS), tika izveidota 2005.gadā. 2010.gadā ETS kopējais apgrozījums pārsniedza 90 miljrd. eiro. ETS piedalās vairāk kā desmit tūkstoši uzņēmumu, kuri atrodas 27 ES valstīs, kā arī Norvēģijā, Īslandē un Lihtenšteinā.

Kā avots izmantota Bloomberg un Financial Times.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us