Windows Vista antivīrusu tests

Vēl pavisam nesen mēdijus pāršalca ziņa par to, ka operētājsistēmai Windows Vista nekādi antivīrusi nebūšot nepieciešami. Tai uzreiz sekoja virkne antivīrusu ekspertu komentāru un nākošā ziņa, ka iepriekšējā esot bijusi tikai pārpratums. Lai tur būtu kā būdams, bet pats Microsoft piedāvā savu antivīrusu jaunajai operētājsistēmai. Un tas runā pats par sevi.

Antivīrusus, kas paredzēti operētājsistēmai Windows Vista, jau ir pasteidzies notestēt labi zināmais izdevums Virus Bulletin. Speciālistu vidū Virus Bulletin testi datorvīrusu un citu ļaundabīgo programmu atpazīšanā mūsdienās bieži vien netiek vērtēti īpaši augstu – tas saistīts ar kaitīgo programmu paraugu testa kolekcijas izvēles principiem. Tomēr, tā kā šis ir pirmais man zināmais antivīrusu tests uz Windows Vista, tad atļaušos informēt, kā ir veicies tā dalībniekiem.

Virus Bulletin 100% apbalvojumu ir ieguvuši Alwil avast! Professional Edition, CA Anti-Virus, CA eTrust Integrated Threat Management Suite, CAT Quick Heal AntiVirus Plus 2007, ESET NOD32, F-Secure Anti-Virus for Vista 2007, Fortinet FortiClient, Grisoft AVG, Kaspersky Anti-Virus 6.0, Sophos Anti-Virus un Symantec AntiVirus.

Savukārt izgāzušies ir G DATA AntiVirusKit 2007, McAfee VirusScan Enterprise, Norman Virus Control un … Microsoft Windows Live OneCare!

Ja minēto sarakstā nav kāda Jums labi pazīstama antivīrusa, tad tas nozīmē, ka tā ražotājs vienkārši nav piegādājis produktu testam. Taisnības labad vēl jāatzīmē, ka pilnīgi 100% kaitīgo programmu bez nevienas viltus trauksmes ir atpazinuši tikai Kaspersky Anti-Virus 6.0, ESET NOD32, Symantec AntiVirus un Fortinet FortiClient.

Virus Bulletin testētāji laikam ir sapratuši, cik svarīgi lietotājiem ir dati par antivīrusu ietekmi uz datoru veiktspēju un šoreiz līdz ar citiem testiem piedāvā īpaša [i]on access[/i] testa rezultātus rezidentajiem skeneriem. Atgādināšu, ka praktiski jebkura mūsdienu antivīrusu produkta pamatā ir tā saucamais rezidentais skeneris, kas reālajā laikā veic antivīrusu pārbaudi tiem objektiem, ar kuriem tiek izdarītas kaut kādas noteiktas darbības, piemēram, faila ierakstīšana uz cietā diska.

Kuri objekti un pie kādiem nosacījumiem tiks pārbaudīti ar rezidento skeneri – tas diezgan lielā mērā ir atkarīgs no konkrētajā antivīrusu produktā pēc noklusējuma vai pēc lietotāja izvēles uzstādītās drošības politikas.

[img]/images/upload/vbvistaslow0207.png[/img]

[i]Virus Bulletin dati par antivīrusu rezidento skeneru radīto palēninājumu darbībai (atvēršana un pēc tam aizvēršana) ar “tīriem” dažādu tipu failiem pie antivīrusu produktu iestatījumiem pēc noklusējuma. Labākais rezultāts nepārprotami pieder Kaspersky Anti-Virus.[/i]

Avots: [url=http://www.virusbtn.com]Virus Bulletin[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us