Virus Bulletin: visātrākie antivīrusi

Nesen, pāršķirstot žurnāla Virus Bulletin virtuālās lappuses (PDF formātā), sapratu, ka šis tas no tajās atrodamā varētu būt ļoti interesants daudziem Datuves lasītājiem. Visi droši vien piekritīs, ka gandrīz katra diskusija par antivīrusu tēmu nonāk līdz antivīrusu darbības ātrumiem un tamlīdzīgām lietām.

Žurnālu Virus Bulletin datoru lietotāji visā pasaulē pārsvarā zina pēc tā, ka antivīrusi viens par otru skaļāk žvadzina ar VB100% medaļām, kuras, starp citu, paši antivīrusu eksperti sen vairs par pilnu neņem. Toties mārketologi tās ļoti mīl.

Savukārt interesanti ir tas, ka katru VB100% testu, kas notiek ik pēc diviem mēnešiem, pavada arī katra antivīrusu skenera ātruma rādītāji. Ņemot vērā, ka Virus Bulletin ir maksas izdevums, pārpublicēt visus datus būtu tā kā nepareizi, bet kāda daļa nekādu ļaunumu nenodarīs, drīzāk otrādi.

Kā jau minēju, Virus Bulletin testi notiek katrus divus mēnešus, cikliski mainot operētājsistēmas. Tā, piemēram, pēdējos gados aprīlis vienmēr ir bijis Linux mēnesis, jūnijs – Windows XP, augusts NetWare, bet oktobris – Windows Server.

Šī gada oktobrī Virus Bulletin redakcija nez kāpēc bija izvēlējusies Windows 2000 Server. Testi veikti uz CPU 1,6 GHz Intel Pentium, RAM 512MB, HDD 20GBx2. No datiem vissvarīgākie man likās tie, kas parāda izpildāmo failu skenēšanas ātrumu. Tos tad arī piedāvāju Jūsu uzmanībai.

[img]/images/upload/avspeedvb1006.png[/img]

Un tā, uz veca Windows serverīša izpildāmo failu skenēšanas ātrumā mums ir divi ļoti izteikti līderi – NOD32 un vecais labais Kaspersky Anti-Virus. Interesanti ir arī tas, ka abi uzrāda labus rezultātus vīrusu ķeršanā – te Kaspersky gan [url=http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=82&mnu=82]parasti ir priekšā[/url]. Tā ka ātruma mīļotājiem, lai arī diezgan šaura, bet izvēle tomēr ir.

Nākošie Virus Bulletin testi solās būt interesantāki pēc operētājsistēmas izvēles. Tā decembrī gaidāms tests uz Windows XP 64-bit edition, bet nākošā gada februārī, iespējams, pat uz Windows Vista. Ja lasītāju komentāri rādīs, ka šāda informācija viņus interesē, tad pacentīšos informēt par tiem.

Avots: [url=http://www.virusbtn.com/]Virus Bulletin[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us