Vēlies apdomīgi – vidējās klases audio austiņu apskats

[b]Skaņu ierakstu studijas un bagāti melomāni pērk neiedomājami dārgus [i]galvas telefonus[/i] – tā kādreiz sauca audio austiņas. Taču vidusmēra pircējam, kurš ikdienā relaksējas vai apdullinās ar skaņu viduvējā mp3 kvalitātē, šādas izvirtības nav [i]pa kabatai[/i]. Budžeta klasē un nedaudz virs tās ir ļoti daudz interesantu audio austiņu – atliek tikai izvēlēties.[/b]

[i]Ausu korķu[/i] un mazo [i]stīpiņu[/i] labās un sliktās īpašības apspriedīsim citreiz – reizē ar kabatas formāta audio spēlētājiem. Šī stāsta varoņi ir lielas, pufīgas [i]klapes uz ausīm[/i], kuras vairāk vai mazāk izolē mūzikas klausītājus un filmu skatītājus no apkārtējas vides fona trokšņiem, vienlaicīgi atbrīvojot līdzcilvēkus no nepieciešamības klausīties Vāgneru un sirdi stindzinošus šausmu filmu varoņu brēcienus.

[img]/images/upload/philips_SHP2000_b.jpg[/img]

[b]Philips SHP 2000[/b] par 8 latiem – lētāk vairs nav iespējams. Frekvenču diapazons – 15 – 22000 Hz. Piemērotas haosa pārņemtiem birojiem, kuros visi gramstās ap svešām mantām, peldina tās kafijā un, protams, aizņemas bez atļaujas uz nenoteiktu laiku. Kad fonā skan printeri un kopētāji, histēriski kliedz satrakojušies klienti un haosam piparus [i]pieshauj[/i] mūžīgie entropijas advokāti – projektu vadītāji, sīkās skaņas niansītes, kuras ar labām austiņām dzirdamas un izbaudāmas pat vidēji garlaicīgā Brāmsa [i]Allegro non troppo[/i] ierakstā, biroja troksnī vienalga noslīks.

Skaņas estēti, kuru izsmalcināto uztveri burtiski izvaro pat Philips SHP 2000 līmeņa austiņu eksistence, nemaz nerunājot par skaņas īpatnībām, shajā mirklī var sākt rakstīt niknus komentārus. Pārējie noteikti apdomāsies un uz pirkstiem saskaitīs vēl vismaz desmit pielietojuma veidus lētām austiņām, kuras nav bail iznest ārpus skaņu ierakstu studijas, iedot bērniem vai modificēt Betmena stilā.

Vidusmēra austiņu cenas maksimums varētu būt apmēram 100 lati. Tālāk sākas profesionāļa objektīvās vajadzības vai melomāna marasms.

[img]/images/upload/sony_mdr_rf880rk_b.jpg[/img]

Pie 100 latu robežas gozējas [b]Sony MDR-RF880RK[/b]. Starp citu, [url=http://www.euroshop.lv/audio_video/241/_sony_mdr_rf880rk/]nopērkamas arī lētāk[/url]. Frekvenču diapazons – 20 – 20000 Hz, svars – apmēram 285 grami, priekšrocība – bezvadu. Uz galvas turas labi, ausis spiež ne pārāk stipri. Par tādiem produktiem kā Sony MDR-RF880RK parasti saka – tipiskas [i]geimeru[/i] austiņas. Skaņas kvalitāte bezvadu austiņām vienmēr būs zemāka nekā klasiskām studijas [i]klapēm[/i] un tas nav apspriežams – mums vienkārši ir darīšana ar dažādām [i]svara kategorijām[/i]. Kāpēc piemērotas datorspēļu [i]dzenāšanai[/i]? Kad runa ir par milisekundēm, nolādētie vadi, kuri tīšām un ar nolūku tinas ap rokām, traucē ar precīzu reaktīvās granātas šāvienu izziest pretinieku pa sienām. Novērots, ka cilvēkiem ar lielām, platām galvām šīs austiņas nav pārāk piemērotas.

[img]/images/upload/Pioneer_SE-M380_b.gif[/img]

Viens no vidusklases favorītiem – [url=http://www.euroshop.lv/audio_video/241/_pioneer_se_m380/ ][b]Pioneer SE-M380[/b][/url]. Pievērsiet uzmanību frekvenču diapazonam – no 5 līdz 28000 Hz (ļoti labs rādītājs). Mēģiniet iztēloties basus, kurus producē šīs austiņas. Pilna pretestība – 32 omi, maksimālā ieejas jauda – 1500 mW, svars – 205 grami. Ilustrācijā redzami pārdomātie, dziļie, labi pieguļošie austiņu polsterējumi. Atšķirībā no daudziem citiem ražojumiem, šie polsterējumi sāpīgi nenospiedīs jūsu ausis. Secinājumi pēc vairāku stundu lietošanas īpaši neatšķiras no pirmā iespaida, ko radīja [i]promotion[/i] bildes – stīpa ir pietiekami vaļīga, lai no sānu spiediena nesāktu sāpēt galva, anatomiskais (tā pieņemts teikt) polsteru risinājums notur austiņas vietā. Tachu vaļīgajai stīpai ir arī viena slikta īpašība – tās mīkstā detaļa bieži ar visu austiņu svaru atspiežas pret lietotāja galvu. Ja austiņu stīpa netiek pareizi noregulēta, galvassāpes nebūs ilgi jāgaida.

[b]Cenu kategorijā no 20 līdz 37 latiem[/b]:

– Sony MDR-RF800RK, MDR-D333L/W, MDR-V250V, MDR-XD200.

– Philips SHP 805, SHP 2700, SHP 8900, SBC HP 460, SBC HC 8440, SHM 7500, SHC 1300.

– Panasonic RP-DJ300E-S, RP-HT710E-S, RP-HT711E-S.

– Jau pieminētās Pioneer SE-M380

– Creative HQ-1700, Creative HN-700

[img]/images/upload/51MZ0205AA000.jpg[/img]

[b]Creative HN-700[/b] ir [i]transformers[/i] audio austiņu pasaulē – tās var salocīt ļoti kompakti un ielikt pat rokassomiņā.

[b]Cenu kategorijā no 38 līdz 94 latiem[/b] aktīvi konkurē [i]Sony[/i] un [i]Philips[/i]. Pieminēšanas vērtas austiņas:

– Sony MDR-RF800RK, MDR-D333L/W, MDR-XD300, MDR-RF840RK, MDR-DS1000, MDR-RF880RK

– Philips SHC 8525, SHC 8545, SHC 8585, SBC HC 8540, SHB 6100.

[img]/images/upload/sony_MDR-XD300_l.jpg[/img]

Noslēgumā īpaši gribētos izcelt apmēram 42 latus vērtās [b]Sony MDR-XD300[/b] – šo austiņu augšējā galvas atbalsta detaļa ir labākā visā 38-94 latu klasē. Morāle ir sekojoša – pērkot audio austiņas, nevajadzētu pārāk piekasīgi vērtēt tikai skaņas diapazonu. Ja [i]klapes[/i] nederēs jūsu galvas formai, polsterējums un stīpa kaut kur spiedīs vai karāsies, tad ne jau ražotājs būs nolaupījis jums solītos decibelus un hercus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us