MySQL administrēšanas rīks phpMyAdmin uz PHP 4+ ar MySQL 3+

Tavs provaideris tev piedāvā mājaslapas izvietošanas kontu uz sava Linux servera. Tu priecīgi logojies iekšā serverī un sāc izvietot savu php webprojektu, kurš apgriezīs visu pasaules vebu otrādi. Pagaidi – tava lieliskā projekta darbībai nepieciešama MySQL datubāze, bet provaideris tai neiedeva administrēšanas pieeju.
Un te studijā parādās phpMyAdmin, kurš būs īstais instruments, kas tev palīdzēs, tomēs pirms to uzstādi tev būtu jāzin dažas lietas. Piemēram, kādas versijas PHP un MySQL atrodas uz servera.

Ar PHP komandu phpinfo(), tu iegūsti informāciju par savu serveri, tai skaitā par PHP un MySQL versijām, kuras tev būs nepieciešams zināt priekš phpMyAdmin uzstādīšanas.

Mums ir 4+ PHP serveris un MySQL 4+, to atceramies.

Dodamies uz phpMyAdmin mājaslapu. Tur ir brīdinājums, ka jaunākā phpMyAdmin 3.1.3 versija ir savietojama ar vismaz PHP 5.2 un MySQL 5. Tapēc mēs paskrolējam zemāk un atrodam mūsu servera konfigurācijai atbilstošu arhīvu.

Iegūstam phpMyAdmin 2.11.9.4 versijas faila linku, kuru iekopējam Clipboard, izvēloties phpMyAdmin-2.11.9.4-english.tar.gz versiju.

Ielogojamies ar Putty komandrindas konsolē un izņemam no Clipboard linku (C+V), ar komandu wget lejupielādējam mums derīgo phpMyAdmin versiju.

Atkompresējam lejupielādēto phpMyAdmin arhīvu uz izvēlēto direktoriju.

Dodamies uz privāto interneta adresi, kuru vēlams veidot uz cita domēna vai subdomēna un pasargāt no svešām IP adresēm ar Apache .htaccess failu. phpMyAdmin mums paziņo, ka mēs nēesam ievadījuši slepeno frāzi konfigurācijas failā, un tālāk nekas nenotiek.

Rakstam konsolē # nano config.inc.php un ievadam phpMyAdmin prasīto slepeno frāzi. Konsoles Nano editoru aizveram ar Ctrl^X komandu, pirms tam nospiežot Y, lai sagalabātu paveiktās izmaiņas.

Beidzot varam ielogoties, tas mums sanāca! Nu esam savā phpMyAdmin panelī, kur kreisajā pusē atrodas saraksts uz mūsu datubāzēm.

Pierakstīju savas darbības uzstādot phpMyAdmin v2.11.9.4, piefiksējot tikai to ko vēlējos. Tas nepretendē uz vienīgo phpMyAdmin uzstādīšanas veidu. Teksts ir publicēts informācijas nolūkos, ja ko uz servera nogāzīsiet veicot šīs darbības, ar savu servera administrātoru skaidrosieties vien paši.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us