Lietotāja viedoklis par Fujitsu-Siemens Amilo Si1520

[b]Piezīmju datoru mūsdienās mājas apstākļos parasti savieno ar atsevišķu lielformāta LCD ekrānu, tāpēc pieticīgajam pārnēsājamā datora ekrāniņam nav lielas nozīmes.
Ja pārnēsājamā datora ekrāna lielumu neuzskatām par noteicošo faktoru un vairāk uztraucamies par akumulatora lādiņa rezervi izgājienos brīvā dabā vai daudzstundu braucienos, ir vērts iegādāties vārda pilnā nozīmē mazu datoru.[/b]

Darbam birojā šis dators neder – jebkurš lietotājs mēneša laikā iedzīvosies hroniskās muguras kaitēs, līkņādams pār 12 collu ekrānu. Taču tas lieliski iederas kafijas bārā kā pusdienlaika aksesuārs. Jaunie dzejnieki var ņemt [i]Fujitsu-Siemens Amilo[/i] Si1520 līdz uz parku vai Andrejsalas suverēno [i]underground[/i] republiku un rīmēt uz velna paraušanu.

Ja kādam interesē tehniskais apraksts, lai iet uz [url=http://www.euroshop.lv/piezimju_datori/notebook/_fujitsu_siemens_si1520_intel_core2_ccnlet_110105_006/]interneta veikalu[/url], kura darbinieki man aizdeva šo kompakto multimediju traktoru. Traktors – tāpēc, ka jaudīgs. Arī cena pēdējā laikā esot kritusies. Zem [i]Amilo[/i] Si 1520 korpusa vāciņiem viss ir labs, izņemot [i]Windows Vista[/i] – [i]Microsoft[/i] nāksies papūlēties, lai noklusinātu neapmierināto lietotāju globālo kori. Centos nebūvēt viedokli par šo datoru pēc tā tehniskajiem rādītājiem, bet pēc lietojamības ērtuma – man personīgi patika piecas mazās īsceļu podziņas:
– e-pasts
– interneta pārlūks
– klusais režīms
– bezvadu interneta pieslēgums aktivizēts/izslēgts (palīdz ekonomēt akumulatora lādiņa rezervi)
– multimediju spēlētājs.

Podziņas – it kā parasta lieta, taču šajā gadījumā (kā jau vienmēr dzīvē gadās) būtība slēpjas pareizi sakārtotos sīkumos. Īsceļu podziņas dizainētas tā, lai nepazustu tradicionālo taustiņu putrā. Ja tās atrastos vienā līnijā ar visādiem garlaicīgiem F10 vai [i]Delete Scr[/i] un pēc izskata atgādinātu [i]keyboard[/i] taustiņus, lielākajai daļai lietotāju vispār neizveidotos pozitīvais ieradums tās spaidīt. Taču prātīgie [i]Fujitsu-Siemens[/i] dizaineri novietojuši īsceļu podziņas blakus datora ieslēgšanas pogai – tās vienmēr atgādina par sevi. Salīdzinoši neuzkrītošāk novietoti gaismas indikatori – grozīju datoru kā pavēsti par iesaukšanu armijā, kamēr atradu gaismas diodi, kura signalizē par aktivizētu bezvadu internetu.

[img]/images/upload/amilo_1.jpg[/img]
[b][i]Fujitsu-Siemens Amilo[/i] Si1520 īpašniekam nav vajadzīga speciāla datorsoma, jo šis produkts bez problēmām ietilpst jebkurā mugursomā vai pat palielā rokassomiņā.[/b]

Man neiepatikās korpusa materiāli – dators, kura liktenis ir mētāties uz paklāja, zem gultas, uz žurnālu galdiņa stūra vai kratīties plecu somā, tomēr varēja būt aplīmēts ar gumijas bamperiem. Šajā jomā ražotāji lietotājus, diemžēl, nelutina. Uzskatu, ka precei, kura stingri pozicionēta mājas izklaižu sektorā, biznesa klases izskats nav vajadzīgs. Lietotāji, kuri agrā rīta stundā pēc klubā pavadītas nakts, mostoties un rāpjoties ārā no gultas, ir nejauši iespēruši savam piezīmju datoram vai pat uzkāpuši tam virsū, man piekritīs – labāk lai izskatās pēc ziemas riepas nekā izjūk pēc kontakta ar 100 kg paģirainas gaļas vai smailu papēdi. Taču [i]Amilo[/i] Si1520 tā plānuma un ērto gabarītu dēļ augstu vētējumu noteikti piešķirs četru riteņu transportā dienu un nakti iesprostotie sagādnieki, preču izvadātāji un kurjeri, kuriem plaukstas datori nenodrošina ērtu darba vidi.

Mūsu stāsta varonis ir pietiekami kompakts, lai to būtu iespējams komfortabli nēsāt līdz arī tālos ceļojumos. Mazāks ekrāns nozīmē mazāku akumulatora lādiņa rezerves patēriņu. Esmu šķērsojis Eiropu ar kaut ko līdzīgu [i]Fujitsu-Siemens Amilo[/i] Xi2528 (17 collu ekrāns) pleca somā – tas bija murgs, jo reģipša plāksnes izmēra ceļabiedrs [i]izrija[/i] akumulatoru daudz straujāk nekā modeļi ar pieticīgākiem ekrāniem. Nepārspīlējot – piezīmju dators ar 17 collu ekrānu spītīgi izlādējās apmēram 2,5 stundās, bet šajā stāstā paslavētais kompaktais modelis pārstāj izrādīt dzīvības pazīmes apmēram 4 stundās. Ja ceļojumā manā rīcībā būtu bijis tik pieticīga izmēra datoriņš kā [i]Fujitsu-Siemens Amilo[/i] Si1520, galvenās atmiņas par ceļojumu nebūtu datorsomas siksnas noberztie pleci.

Uzskatu, ka daudzviet publicētie [i]MobileMark[/i] aktīvās lietošanas režīma testa rezultāti ir apzināti apcirpti – esmu liecinieks, ka DVD nolasīšana bez problēmām turpinājās ilgāk nekā trīs stundas. Arī [i]Amilo[/i] Si 1520 produktivitātes testu rezultātiem neticu – kā jau iepriekš izteicos, četras stundas šis modelis izdzīvo bez problēmām, kaut gan [i]copy/paste[/i] tipa autori lielākoties atsaucas uz 3 stundu limitu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us