Kāpēc man jāpāriet uz Windows Vista?

Šodien manā e-pasta kastītē ienāca skaista vēstule ar kompleksu Microsoft orientētu piedāvājumu no Amazon.com. Tur starp citām lietām bija gan Windows Vista Ultimate ([url=http://www.amazon.com/Microsoft-Windows-Vista-Ultimate-UPGRADE/dp/B000HCTYTO/sr=1-1/qid=1168292090/ref=pd_bbs_sr_1/104-5474286-2308753?ie=UTF8&s=software]iepriekš pasūtīšanā[/url]), gan potenciālais bestsellers – grāmata „Windows Vista For Dummies”. Šis atgādinājums, ka tuvojas 30. janvāris, kad tiks uzsākta Windows Vista pārdošana mājas lietotājiem, lika nedaudz parosīties par tēmu „Kāpēc man tā Vista būtu vajadzīga?”

Kā izrādās, plaši pazīstamais izdevums PC World ir veicis jaunās Microsoft operētājsistēmas Windows Vista testus. Pirmais un galvenais secinājums – kopumā Windows Vista strādā lēnāk par Windows XP, kaut gan labāk tiek galā ar vairākuzdevumu režīmu divkodolu sistēmās. Otrais secinājums – gigabaits operatīvās atmiņas priekš Vista ir absolūtais minimums. Trešais – interfeiss Aero nepalēnina datorsistēmu, ja tajā ir atsevišķa grafiskā karte un pietiekoši atmiņas. Un ceturtais – lietojumprogrammas strādā lēnāk Vista 64-bitu versijā, bet, pieliekot pie pirmā gigabaita operatīvās atmiņas vēl vienu, situāciju var uzlabot.

[img]/images/upload/vistatest.png[/img]

Skatoties uz PC World testētāju sastādīto Vista izmēģinājumu rezultātu tabulām (pārējās var apskatīt [url=http://www.pcworld.com/article/id,128305-c,vistalonghorn/article.html]rakstā PC World vietnē[/url]), nu nemaz nenesas prāts uz maka atvēršanu. Protams, kā norāda testa autori, tad sliktākie rezultāti uz Windows Vista sistēmām Far Cry spēles testos var tikt laboti, pieslīpējot videokaršu draiverus. Bet cik liels uzlabojums tiks panākts?

Tāpat testētāji, neskatoties uz raksta optimistisko toni, atzīmē, ka ir nedaudz vīlušies [url=http://en.wikipedia.org/wiki/ReadyBoost]tehnoloģijā ReadyBoost[/url], kurai vajadzēja paātrināt Windows Vista darbu ar dažādiem USB datu nesējiem. Diemžēl, esot bijis novērojams neliels darbības palēninājums!

Godīgi atzīšos, pats operētājsistēmu Windows Vista neesmu mēģinājis. Iespējams, tajā ir kas tāds, kas varētu likt pieciest izdevumus par jaudīgākiem „dzelžiem” un pašu operētājsistēmu. Tāpēc lūgums tiem, kas to ir mēģinājuši vai jau kaut kādā veidā lieto, būt atsaucīgiem un uzrakstīt vismaz komentāros par to, kas [u]no pašu iegūtās pieredzes[/u] ir izrādījies tik ļoti noderīgs un inovatīvs, ka liktu pāriet no XP uz Vista.

Avots: [url=http://www.pcworld.com/article/id,128305-c,vistalonghorn/article.html]PC World[/url], [url=http://www.amazon.com/Microsoft-Windows-Vista-Ultimate-UPGRADE/dp/B000HCTYTO/sr=1-1/qid=1168292090/ref=pd_bbs_sr_1/104-5474286-2308753?ie=UTF8&s=software]Amazon.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us