Izcila skaņas kvalitāte bez vadiem

[b][i]Creative Xdock Wireless[/i] un [i]Xmod Wireless[/i] testēju ar vienu vienīgu jautājumu – vai manā darba vietā un atpūtas zonā pazudīs vadu mudžekļi? Televizors, DVD spēlētājs, spēļu konsole, audiosistēma, 2 datori, printeris, skaneris, web kamera – visi šie ikdienā nepieciešamie darba un izklaižu rīki nāk komplektā ar datu kabeļiem un barošanas vadiem, kas kopumā nu jau izskatās pēc milzīgas vārnas ligzdas. [i]Creative[/i] skaņas straumēšanas bezvadu risinājums vadu mudžekli patiešām ievērojami samazināja.[/b]

[i]Creative Xdock Wireless[/i] un [i]Xmod Wireless[/i] komplekti sastāv no viena raidītāja un viena uztvērēja, kuri viens otru atpazīst nepilnu 30 metru rādiusā. [i]Xmod Wireless[/i] jāpieslēdz pie audio signāla avota – datora, audio sistēmas vai pat vienkārša pārnēsājamā audio spēlētāja. Savukārt, [i]Xdock Wireless[/i] ne tikai pārraida audio signālu uz [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] – uztvērēju, bet arī dod iespēju padarīt iPod par vienīgo un galveno audio un video failu glabāšanas un atskaņošanas ierīci visā mājā vai birojā. Šajā publikācijā mēģināšu dalīties iespaidos par vienkāršāko no testa objektiem – [i]Xmod Wireless[/i].

Lietošanas pamācību es pat neatšķīru – vienkārši iespraudu [i]Xmod Wireless[/i] USB vadu Ziemassvētku eglītei līdzīgajā datora USB sadalītājā, no kura ikdienā rēgojas visa mana daudzveidīgā [i]perifērija[/i]. Nopriecājos, ka ierīce darbojas arī bez barošanas vada. Pievienoju [i]Winamp[/i] dziesmu sarakstam plakanu, neizteiksmīgu pagrīdes roka melodiju un ļoti ambiziozu, ar basiem un [i]augšām[/i] piebāztu remiksu, kuru uz ātru roku biju uztaisījis pirms pāris gadiem, taču ne reizi pēc tam tā arī nebiju noklausījies. Aizgāju uz blakus telpu, pieslēdzu barošanai [i]X-Fi Wireless Receiver[/i], iespraudu austiņu izejā vecās, labās [i]Sennheiser[/i] un … sastingu. Nezinu, kā darbojas skaļas labotājs [i]Creative X-Fi Crystalizer[/i], kurš visu šo pasākumu padara nopietnu, taču rezultāts ir satriecošs – plakanā, neizteiksmīgā pagrīdnieku roka dziesmele pēkšņi bija atdzīvojusies. Es tā arī paliku stāvot ar [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] rokā pie sienas rozetes līdz brīdim, kad sāka skanēt mans sintētiskais audioeksperiments. Tad gan metos atpakaļ pie datora un sāku spīdzināt [i]Winamp[/i] pieticīgos iestatījumus. Skaņa, kura jau pašos pamatos nākusi nevis no koka gabala ar stīgām, bet no datora, protams, bija un palika sintētiska. Taču labā ziņa ir tāda, ka man neizdevās apmānīt [i]Creative X-Fi Crystalizer[/i] – 24 bitu skaņas labotāju, kurš pēc saviem ieskatiem papildina un paplašina audiofaila skanējumu.

[img]/images/upload/xmod.jpg[/img]
[b]Gan raidītājs, gan arī uztvērējs izskatās līdzīgi – nelielas, glītas kastītes, kuras iespējams kontrolēt arī ar pulti.[/b]

Pieļauju iespēju, ka analogās skaņas cienītāji, kuri stundām ilgi var lielīties ar savu individuāli pasūtīto un meistardarbnīcās būvēto audio supersistēmu granīta pamatnēm un sarkankoka korpusiem, nomētās ar dubļiem arī šo digitālā laikmeta brīnumu. Taču viduslīmeņa melomāns būs gandarīts un slavēs [i]Creative[/i] par cenas ziņā pieejamu inovāciju. Lai gan, sākot testu, biju pārliecināts, ka vienkārši noklausīšos pāris dziesmas ar kvalitatīvām audio austiņām, kritu azartā un izmēģināju visus iespējamos pieslēgšanas variantus – piemēram, klausījos interneta radio caur guļamistabas audiosistēmu, būdams sajūsmā, ka mūzikas baudīšanu netraucē datora uzmācīgā dūkšana.

[img]/images/upload/xmod_1.jpg[/img]
[b]Sienas nav šķērslis un arī vadi nemaisās pa kājām[/b]

Tiem, kuri kritizē [i]Creative[/i] bezvadu mūzikas straumēšanas principu un aizrāda, ka [i]X-Fi Wireless Receiver[/i] nepieciešams arī ekrāns, uz kura būtu redzams dziesmu saraksts, vēlos atgādināt, ka mūzikas straumēšana nav tas pats, kas faila nosūtīšana. Svarīgāka šajā [i]Creative[/i] kompaktajā audio risinājumā likts ir skaņas kvalitāte un, manuprāt, ar to viss ir kārtībā. Plakans MP3 fails patiešām kļūst pilnasinīgāks, kad ir izdzīts caur [i]Creative X-Fi Crystalizer[/i]. Par ierīces dizainu neieminējos apzināti – tas ir tik askētisks, ka atbilst jebkurai gaumei un iederas jebkurā interjerā. Gan raidītāja, gan uztvērēja korpuss ir izturīgs, ar noapaļotiem stūriem, tātad – piemērots ikdienas lietošanai ne tikai atpūtas zonā vai biroja telpā, bet pat virtuvē vai garāžā. Ja vien tā ir melomāna garāža.

Creative Xdock Wireless testiem nodrošināja Euroshop.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us