Intel i7-920 2,66 GHz procesora apskats

Debiju nupat kā piedzīvojusi Intel jaunākā procesoru paaudze Intel i7, kas dažās jomās pēc ārvalstīs veiktajiem neoficiālajiem testiem sniedza pat 50% veiktspējas pieaugumu. [url=http://datuve]Datuve.Lv[/url] sadarbībā ar datoru veikalu NDD un [url=http://www.overclockers.ru]overclockers.ru[/url] pārstāvi TaPaKaH testēja „nākamā [i]mainstream[/i] procesora” i7-920 iespējas.

[b]Kas ir i7?[/b]
Intel Core i7 ir Intel Core 2 turpinātājs no 45 nanometru tehnoloģiskā procesa kopas. Tas ir pirmais Nehalem saimes procesors, kas no Core 2 atšķiras ar vairākām būtiskām īpašībām; i7 reprezentē lielākās arhitektūras izmaiņas Intel X86 procesoru lauciņā kopš Pentium ēras sākuma 90.gadu vidū.

[img]/images/upload/i7_trio.jpg[/img]
Procesora kodolā integrēts atmiņas kontrolieris, līdzīgi kā AMD ražojumos, savukārt ierastais FSB aizvietots ar QuickPath interfeisu vēl ātrākai datu apmaiņai. Integrētais atmiņas kontrolieris atbalsta [u]tikai[/u] DDR3 atmiņu (katram kanālam viens vai divi atmiņas moduļi), tādējādi jaunās mātesplates būs pieejamas ar trim līdz sešām atmiņas ligzdām.

[img]/images/upload/i7_sadalijums.jpg[/img]
Ar Intel Core i7 procesoriem kompānija atdzīvina no Netburst arhitektūras nākušo Hyper Threading funkciju, kas ļauj katram no četriem procesora kodoliem (kas, starp citu, atrodami vienā līmenī, nevis vairākos) sevi virtuāli „dublēt”, tādējādi izveidojot četrus fiziskus un četrus virtuālus kodolus – kopā astoņus. Visi četri fiziskie kodoli apgādāti ar dalītu 8 MB L3 kešatmiņu.

[img]/images/upload/i7_caurspidigs.jpg[/img]
Procesoram ir 731 miljons tranzistoru un tas ir pirmais produkts, kas būs savietojams ar jauno SocketB ligzdu (saukta arī par LGA1366 – pateicoties adatiņu skaitam).i7-920 (mūsu testētā versija) cena būs ap 300 ASV dolāriem – tikai nedaudz vairāk nekā Intel pirmais četrkodolu procesors Core 2 Duo Q6600. Jāpiezīmē, ka i7 topa modelis i7-965 Extreme Edition maksās apmēram 1100 ASV dolārus. Oficiālais debijas datums – 17.novembris.

[b]Testi[/b]
Testu vajadzībām tika izmantota Intel Latvija PR aģentūras Hill&Knowlton piedāvātā testēšanas sistēma – Intel DX58SO (Smackover) Extreme Series pamatplate, Intel i7-920 procesors (2,66 GHz), Qimonda 3x 1 GB DDR3 1067 CL7 operatīvā atmiņa, Intel SSD X25-M cietais disks un citas komponentes.

Lai neizplūstu garos tekstos, kas tikai apgrūtina lasīšanu, piedāvājam iegūtos rezultātus tabulas formā:

[img]/images/upload/i7testrezult.jpg[/img]

[b]Secinājumi[/b]
Pagājuši vairāk nekā divi gadi kopš Intel iepazīstināja ar Core 2 Duo saimi, kas visu šo laiku nemitīgi atjaunināta un uzlabota. Core i7 turpina labākās iepriekšējās procesoru paaudzes tradīcijas un turpina lupatās sasist galvenos konkurentus AMD.

[img]/images/upload/X58_ICH10.jpg[/img]
Pagaidām procesoru cena ir galvenais to mīnuss, kas varētu atturēt iesākuma līmeņa datoru komplektētājus. Diemžēl i7 sistēma pieprasa kvalitatīvus pārējos komponentus – mātesplati ar jaunāko Intel X58 mikroshēmojumu un pagaidām dārgās DDR3 operatīvās atmiņas (testi gan parādīja, ka lielā daļā gadījumu trīs DDR3 moduļi nav vajadzīgi). Tāpat nepieciešams kvalitatīvs barošanas bloks.

Verdikts – [u]veiktspējas progress, salīdzinājumā ar Core 2 Duo, ir apbrīnojams![/u]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us