HP Wi-Fi Mobile Mouse

Datuves rīcībā bija nonākusi [url=http://datuve/raksts/4962/HP_piedava_pirmo_Wi_Fi_datorpeli/]HP Wi-Fi Mobile Mouse[/url] pele. HP piedāvātā pele ir pirmais nozares produkts, kas ar datoru savienojas, izmantojot Wi-Fi savienojamību. Peles apraksts un vērtējums – raksta turpinājumā.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205838.jpg[/img]
Atverot HP Wi-Fi Mobile Mouse iepakojumu, atrodam tajā pašu peli, programmatūras disku un peles lietošanas pamācību. Pele ir vizuāli visnotaļ pievilcīga – tās virspuse ir tumši brūna (saskrāpēta metāla efekts), sānos ir sudrabota līnija, savukārt apakšējā daļa ir melna (ar gumijotu pārklājumu). Kā jau vēsta nosaukuma daļa Mobile, pele paredzēta galvenokārt klēpjdatoru lietotājiem, kas peli pārnēsā līdzi, tādēļ tā ir diezgan maza (61x97x34mm), taču plaukstā ievietojas labi. Peles dizains ir simetrisks, kas ļauj to vienlīdz ērti lietot gan ar labo, gan kreiso roku. Pelei ir divi lieli taustiņi, skrolleris un divi taustiņi peles sānos. Kad runa ir par sānu taustiņiem, simetriskais dizains nedaudz pieviļ, jo lietotājam būtu ērtāk, ja labais sānu taustiņš būtu nedaudz tuvāk peles priekšdaļai. Skrolleri var nospiest uz iekšu (piektais taustiņš) un sāniem, turklāt tas griežas, neradot citiem skrolleriem raksturīgo tarkšķošo skaņu.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205901.jpg[/img]
Komplektā tiek pievienotas arī divas AA tipa baterijas, kas atrodas zem vāciņa peles augšpusē. Peles apakšdaļā atrodas slēdzis (Open) vāciņa atvēršanai, kā arī poga, kas ļauj savienot peli ar klēpjdatoru un ieslēgšanas/izslēgšanas slēdzis. Kā jau minēts raksta sākumā, pele savienojas ar datoru, izmantojot bezvadu tīklu, tādēļ papildu uztvērēji nav nepieciešami.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205426.png[/img]
Iepakojumā atrodamajā diskā atrodama HP Mouse Suite programmatūra, kas ļauj savienot datoru ar peli un pielāgot tās taustiņu funkcijas. Ja klēpjdatoram nav diskdziņa, nepieciešamo programmatūru var lejupielādēt ražotāja tīmekļa vietnē. Uzreiz gan jābrīdina, ka peli ar klēpjdatoru varēs savienot tikai gadījumā, ja datorā ir Windows 7 operētājsistēma, ko var minēt kā HP Wi-Fi Mobile Mouse lielāko mīnusu. Kad pele ieslēgta, uzinstalētā programma palīdz uztvert peles signālu un savienot datoru ar peli. Savienojums tiek uzrādīts arī klēpjdatora tīklu sarakstā.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205451.png[/img]
HP Mouse Suite ļauj pielāgot katra peles taustiņa funkcijas. Piemēram, sānu taustiņi pēc noklusēja darbojas kā [i]back[/i] un [i]forward[/i] tīmekļa pārlūkā, taču tām var piešķirt [i]cut[/i] un [i]paste[/i] funkcijas, kā arī citus funkciju pārus. Tieši tāpat var pielāgot arī visus pārējos peles taustiņus.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205512.png[/img]
Programma ļauj pielāgot arī skrollera un peles rādītāja ātrumu, kā arī apskatīt bateriju izlādes līmeni.

[img]http://datuve/images/upload/20110719205530.png[/img]

[img]http://datuve/images/upload/20110719205547.png[/img]
Pāris nedēļu ilgajā izmēģināšanas procesā problēmas ar signālu netika manītas. Jābilst gan, ka attālums starp peli un klēpjdatoru nebija īpaši liels un īpaši šķēršļi to vidū netika likti. Teorētiskais peles darbības radiuss ir ~9m. Kā jau pele, kas paredzēta klēpjdatoru lietotājiem, HP Wi-Fi Mobile Mouse precīzi darbojas uz dažādām virsmām (galda, biksēm, dīvāna pārklāja, žurnāla vāka).

HP Wi-Fi Mobile Mouse varētu pielīdzināt kokam ar diviem galiem – no vienas puses, Wi-Fi savienojums šķiet ļoti ērts, turklāt atbrīvojas USB pieslēgvieta, kas citādi būtu aizņemta, taču no otras puses, ja šis Wi-Fi savienojums pieejams tikai Windows 7 lietotājiem, tad HP, iespējams, zaudē daudz potenciālo pircēju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us