Ardievas kasetēm

Vēl pavisam nesen, iecienīto TV programmu ierakstīšanai sadzīves apstākļos, lietojām VHS videomagnetofonus. Kaut arī šis prieks nav dārgs, tomēr ieraksta kvalitāte – vairāk nekā pieticīga. Zemo izšķirtspēju – max 250 spilgtuma līnijas un 50 krāsu līnijas pa vertikāli nosaka pats VHS standarts (salīdzinājumam: analogā TV ir 400-500 līnijas). Ja uz 21″ ekrāna attēls vēl ir daudzmaz pieņemams, tad uz mūsdienu lielajiem LCD un plazmas paneļiem ierakstītais raidījums parasti nav baudāms: bilde – kā caur miglu, krāsas – izsmērētas.
Arī pati videokasete, kā datu glabāšanas avots, nav uzskatāma par drošu – vismazākais defekts uz lentas rada nepatīkamus trokšņus uz ekrāna. Tāpēc veikalos VHS videomagnetofonu klāsts aizvien sarūk, un to vietu ieņem DVD atskaņotāji ar ieraksta funkciju.
Šajā rakstā apskatīšu vairākas šo ierīču kategorijas.

[b]1. Ieraksts uz DVD reālā laikā[/b]
[img]/images/upload/phil.jpg[/img]

Kā labs paraugs, šai, vislētākās kategorijas rakstošo atskaņotāju grupai, varētu būt modelis Philips DVDR-3400. Pēc būtības tas ir parasts visu formātu DVD/CD audio – video atskaņotājs, kuram pievienota DVD ieraksta funkcija. Ieraksts notiek reālā laikā tieši no TV antenas vai jebkura ārējā signāla avota. Maksimālais ieraksta laiks uz standarta DVD diska ir ap 12 stundām. TV uztvērējs šādās ierīcēs parasti ir iebūvēts, tāpat arī programmējams taimeris. Ir arī iespēja pieslēgt ārējos signāla avotus caur SCART un RCA savienotājiem. Videokameru, fotoaparātu utt. var pieslēgt arī caur USB portu. Izejas signāls – gan parastais PAL, gan arī lielajiem LCD paneļiem paredzētais digitālais HDMI.
Plusi: visai lēti un vienkārši.
Mīnusi: nevar rediģēt ierakstāmo materiālu. Rakstīšanai izmantotais lāzers ilglaicīgi darbojas ieraksta režīmā un tāpēc ir nedrošs, tādēļ šādu rakstītāju vēlams pirkt tikai tad, ja tas paredzēts epizodiskai izmantošanai.

[b]2. DVD rakstītāji ar HDD[/b]
[img]/images/upload/sams.jpg[/img]

Attēlā – SAMSUNG HR735
Šīs kategorijas izstrādājumi ir nedaudz dārgāki, bet funkcionalitāte – daudzkārt plašāka. Par bāzi kalpo augstāk aprakstītais visu formātu DVD atskaņotājs/rakstītājs, kurš papildināts ar 80-300 GB cieto disku. Ierakstu varam veikt gan uz DVD, gan HDD, varam kopēt no viena uz otru, rediģēt, veidot ierakstu bibliotēkas. Uz 160 GB HD var saglabāt līdz 272h video, atkarībā no kvalitātes.
Interesanta ir “time shift” funkcija: pieņemsim, ka skatāmies aizraujošu pārraidi, bet pie durvīm kāds zvana. Varam mierīgi nospiest “record to HDD” un apskatīties, kas mūs traucē. Pēc atgriešanās, ar “time shift” funkciju turpinām automātiski skatīties no tās vietas, kur pārtraucām, nezaudējot nevienu kadru. Tikai pārraide jums beigsies pāris minūtes vēlāk.
Plusi: Augsta kvalitāte, drošība un vienkārša rīkošanās, ļoti liels iespēju klāsts.
Optimāls mājas apstākļiem kā VHS magnetofona aizstājējs.
Mīnusi: Nevar pieslēgt datoram, lai pārkopētu audio/video, kaut arī ir USB ports parasti ir.
[b]Brīdinājums: Nemēģiniet pieslēgt ierīci datoram! DVD rakstītājiem ir aktīvais USB hosts ar spriegumu uz tā, savienošana ar datora aktīvo USB hostu var izraisīt īssavienojumu![/b]

[b]3. Hi-End DVD rakstītāji ar HDD un iespēju veidot FTP lokālo tīklu[/b]
[img]/images/upload/kiss_f.jpg[/img]
[img]/images/upload/kiss_r.jpg[/img]

Patlaban Latvijā pārdošanā ir tikai dāņu firmas ‘Linksys Kiss’ ražojumi. Attēlā: Kiss VR-558 ar 200 GB HDD. Arī dizains atbilst Hi-End prasībām – maksimāli askētisks, nekā lieka uz priekšējā paneļa. Bet aizmugurē gan nekā netrūkst, tur atrodas pat optiskā izeja…
Ar šo mūsdienu tehnikas brīnumu sīki var iepazīties [url=http://www-lv.linksys.com/servlet/Satellite?c=L_Product_C2&childpagename=LV%2FLayout
&cid=1150491212331&pagename=Linksys%2FCommon%2FVisitorWrapper]šeit[/url]
Visa nepieciešamā programmatūra pievienota komplektācijai, papildus gan nāksies iegādāties rūteri, jo ierīce pilnvērtīgai darbībai prasa interneta pieslēgumu un PC ar Windows XP.
Plusi: Hi-End kvalitāte un visplašākās iespējas.
Mīnusi: Visai sarežģīta sistēma, pat bez PC un interneta. Prasa zināšanas. Domāts galvenokārt profesionāļiem un kino faniem.

[b]THOMSON DTH-8650: mans tests[/b]
[img]/images/upload/thoms.jpg[/img]
Šis ir rakstošais DVD atskaņotājs ar 160 GB HDD, testa eksemplārs ražots Thomson rūpnīcā Ķīnā. Pilna informācija [url=http://www.thomsonlink.com/video/DTH8650E-583.html]ražotāja mājaslapā[/url].
Tur var lejuplādēt PDF failu ar visiem parametriem.

1. [b]Attēla kvalitāte[/b] testēta, atskaņojot DVD, DivX diskus: ierakstot un pēc tam atskaņojot programmu no TV un digitālā SAT uztvērēja ar datu plūsmas ātrumu no 2 līdz 8 Mbit/s. DVD, DivX pozīcijās vērtējums = 10 balles. Ierakstot no SAT un ētera TV = 8 balles (dažreiz novērojama neliela mirgošana).
2. [b]Skaņas kvalitāte[/b] testēta ar audio CD un mp3 diskiem. Ja filmu/ TV skaņas pavadījumā nekādus trūkumus nejuta, tad mūzikas diskiem pietrūka tā skaņas dzidruma un caurspīdīguma, kas piemīt augstas klases aparatūrai. Vērtējums = 6 balles.
3. [b]Attiecība “aprīkojums/cena”[/b] – vērtējums viennozīmīgi 10 balles, par cenu zem 200Ls neviens cits modelis ar tik bagātīgu iespēju klāstu pagaidām nav redzēts.
4. [b]Dizains[/b] diezgan askētisks un bezpersonisks, no otras puses – labi izskatās komplektā ar visdažādākā dizaina aparatūru. Burtu/ciparu displejs ataino pārāk maz informācijas. Vērtējums = 6 balles.
5. [b]Vadības pults[/b] ir ar visai haotisku pogu izkārtojumu un ne īpaši ērta lietošanā. Pietrūkst vairāku ļoti nepieciešamu funkciju (piem. ierakstu bibliotēkas) – tur jāiet caur menu. Bet toties ir daudz reti lietotojamu funkciju pogu. Apakšējā daļā atrodas TV vadības pogas. Ja jums nav Thomson televizors – tās nestrādās… Vērtējums = 4 balles.
6. [b]Lietošanas instrukcija[/b] nav ne latviski, ne krieviski. Tikai Eiropas pamatvalodās. Bet viss ir skaidri un saprotami uzrakstīts, un ar bildēm ilustrēts. Vērtējums = 8 balles.

[b]Thomson DTH-8650 kopvērtējums: 7-8 balles.[/b]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us